Фестиваль «Вечори французького кіно–2016» оголосив програму

Vechori.Franzuskogo.Kino.16

28 січня 2016 року у Києві стартує щорічний фестиваль найбільших французьких прем’єр – «Вечори французького кіно–2016». У програмі – тріумфатор Каннського кінофестивалю, режисерський дебют Луї Гарреля, нові акторські роботи Венсана Касселя та Дайан Крюгер.

Фестиваль відкриє романтичний трилер про любов охоронця і його замовниці «Меріленд». Прем’єра картини відбулася у секції «Особливий погляд» на Каннському кінофестивалі. У головних ролях – Дайан Крюгер і Маттіас Шонартс, відомий глядачам за фільмами «Смак іржі і кістки» та «Подалі від шаленої юрми». Режисером фільму виступила французка Аліс Винокур, яка стоїть за сценарієм іще одного фестивального хіта минулого року – турецької драми «Мустанг».

Про незабутню любов розповість мелодрама «Мій король». Героїня проходить реабілітацію у клініці і згадує історію своїх минулих стосунків. За головну роль у цьому фільмі Еммануель Берко була визнана найкращою актрисою року на Канському кінофестивалі. В образі фатального коханця у фільмі з’являється Венсан Кассель. Постановник стрічки – муза Люка Бессона, актриса, режисерка і сценаристка Майвенн Ле Беско.

Інший лауреат із Лазурного берега – володар «Золотої пальмової гілки», фільм «Діпан» Жака Одіара. Це історія колишнього бойовика «Тамільських тигрів», який біжить зі Шрі-Ланки після кінця громадянської війни й заради отримання притулку у Франції видає незнайому жінку з дитиною за свою сім’ю. Стрічка Одіара передбачила іммігрантську кризу в Європі й викликала бурхливі обговорення у середовищі професійної преси.

До програми фестивалю увійшов і фільм «Друзі» – режисерський дебют одного з головних акторів і секс-символів сучасного французького кіно – Луї Гарреля. Пішовши професійними стопами свого батька, актор зняв фільм про суперництво двох друзів за серце симпатичної дівчини. Для себе Гаррель залишив не тільки режисерське крісло, а й партію одного з персонажів. У головній ролі – іранська актриса Голшіфте Фарахані, колишня дівчина Гарреля і молода зірка Голлівуду.

Безсмертний жанр французької комедії представляє стрічка «Ані хвилини спокою». У головній ролі – Крістіан Клав’є, знайомий українським глядачам за картинами «Наполеон», «Прибульці» й «Божевільне весілля». Його герой намагається відпочити у свій єдиний вихідний, насолодившись платівкою улюбленого композитора. Але у низки родичів, найманих працівників, дружин і коханок на нього свої плани.

Колекцію нових і найкращих фільмів Франції українським глядачами представляють компанія «Артхаус Трафік» та Французький Інститут в Україні. 2016 року «Вечори французького кіно» пройдуть в 11-й раз.

Фестиваль відбудеться у таких містах: Київ, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Львів, Маріуполь, Одеса, Ужгород, Харків, Черкаси, Чернівці. Офіційний спонсор фестивалю ТМ Kronenbourg 1664, офіційний авіаперевізник – МАУ. Кіноогляд стартує у столиці 28 січня. У Києві фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами, в інших містах – в українській озвучці.

«Артхаус Трафік», 18 січня 2016 року