«Мудаки. Арабески» відкрили 37-й сезон Будинку кіно

Mydaki.Arabeski

Увечері 24 жовтня 2010 року відбулося урочисте відкриття 37-го сезону в Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України.

До фільмової програми вечора увійшли: фраґмент із документальної стрічки режисера Юрія Іванова «Пам’яті кінотеатру імені Олександра Довженка», дев’ять короткометражних фільмів з анімаційного проекту «Моя країна Україна» (художній керівник Степан Коваль) та кінопрокатний альманах «Мудаки. Арабески».

Кінематографічній публіці, що на три чверті заповнила велику Червону залу Дому кіна, альманах представив його співпродюсер Денис Іванов, режисери фільмів «Труси» Жанна Довгич та «Останній лист» Юрій Ковальов.

Денис Іванов подякував нинішньому керівництву НСКУ за прихильне ставлення до творців «Мудаків. Арабесок», згадавши, що перший публічний показ перших стрічок проекту відбувся саме в Домі кіна 26 вересня минулого, 2009-го, року під час вечора «Національна спілка кінематографістів. Перезавантаження».

Також Іванов зі сцени подякував попередньому голові правління Спілки Борисові Савченку, котрий став стихійним співавтором назви проекту: «Коли режисер і співпродюсер «Мудаків…» Володимир Тихий розповів Борисові Савченку про задум фільмувати короткі соціальні, сатиричні фільми про український феномен мудацтва, той сказав: «Ага, це будуть такі… арабески!». Відтак і народилася повна назва проекту, а згодом і прокатного альманаху».

Своєю чергою, нинішній голова Правління НСКУ Сергій Тримбач, який і вів цей вечір, підхопив і підтримав слова, сказані Жанною Довгич про те, що не треба чекати сприятливих обставин на українській кінематографічній ниві, а знімати кіно, долаючи перепони. Власне, як і вчинили молоді кінематографісти-ентузіасти, втіливши в життя проект «Мудаки. Арабески».

«Мудаки. Арабески», 24 жовтня 2010 року