Міністр закордонних справ України звернувся до голови ОБСЄ з проханням сприяти у звільненні Олега Сенцова

Sentsov.Oleg

24 червня 2014 року у Відні міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з діючим головою ОБСЄ, президентом та міністром закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтером.

Під час зустрічі співрозмовники приділили основну увагу обговоренню ситуації у Донецькій та Луганській областях України та залученню ОБСЄ до її врегулювання.

Павло Клімкін поінформував Головування щодо реалізації мирного плану, запропонованого президентом України Петром Порошенком для припинення насилля на сході країни. Д.Буркхальтер висловив свою підтримку мирного плану президента України.

Співрозмовники обмінялися думками щодо залучення ОБСЄ до практичної реалізації мирного плану, зокрема через діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та участь Спеціального представника діючого голови ОБСЄ Х.Тальявіні у тристоронній Контактній групі. Крім того, були обговорені практичні кроки та часовий вимір реалізації мирного плану.

Сторонами було наголошено на важливості негайного звільнення заручників, у тому числі спостерігачів ОБСЄ, які утримуються сепаратистами. Було підкреслено важливість повної підтримки мирного плану з боку РФ.

Крім того, П.Клімкін звернувся до діючого голови ОБСЄ з проханням сприяти у звільненні українського кінорежисера О.Сенцова та інших громадян України, які були незаконно затримані окупаційною владою Криму та звинувачені у терористичній діяльності.

Офіційна інформація