З 26 червня – «Тиждень ізраїльського кіно» в Україні

/Israel.Cinema.14

26 червня 2014 року розпочинається «Тиждень ізраїльського кіно» в Україні.

Покази відбудуться з 26 по 30 червня у Києві (культурний центр “Кінотеатр Київ”), з 3 по 7 липня — в Одесі (кінотеатр “Ю-Сінема”), Львові (Палац мистецтв) та Дніпропетровську (кінотеатр “Правда-Кіно”).

Сучасне ізраїльське кіно сьогодні посідає важливе місце у світовому кінопросторі. Будь-який найпрестижніший міжнародний кінофестиваль включає до своєї програми фільми з цієї країни. Останніми роками ізраїльський кінематограф завоював низку почесних нагород у світі. В програмі “Тижня ізраїльського кіно” цього року представлені найбільш відомі фільми трьох останніх років.

Українські глядачі побачать п’ять ізраїльських стрічок, відзначених відомими кінофорумами та престижними міжнародними нагородами.

Відкриватиме фестиваль комедійна драма “Обман задля спасіння”. Відкриття відбудеться в кінотеатрі “Київ” за участі почесних гостей – режисерки Майї Кеніг та головного актора Гура Бентвіча. Дія стрічки відбувається під час війни між Ізраїлем і Ліваном 2006 у році. Це фільм про дівчину Лібі, яку матір з Америки відправляє під опіку її батька Шауля на батьківщину в Ізраїль. На Шауля, нехлюя й мрійника, раптом звалюються  батьківські обов’язки, і щоб якось дати собі й дочці раду, він вирішує, що вони помандрують по країні, вдаючи біженців із півночі країни. Стрічка “Обман задля спасіння” отримала сім номінацій на нагороди Ізраїльської кіноакадемії та брала участь у декількох фестивалях, зокрема на Єрусалимському отримала приз за найкращу акторську роботу.

Продовжить воєнну тематику фільм “Вифлеєм” – минулорічний висуванець на “Оскара” від Ізраїлю. Написана режисером Ювалем Адлером спільно з Алі Вакедом, арабським журналістом, що провів багато років на західному березі Йордану, стрічка “Вифлеєм” розповідає історію майже неймовірної дружби між офіцером ізраїльської спецслужби Разі та його палестинським інформатором Санфуром, показуючи значно складнішу реальність, яку не висвітлюють у новинах. “Вифлеєм” отримав 12 номінацій та виграв із них 6 нагород кіноакадемії Ізраїлю, в тому числі за найкращий фільм, режисуру і сценарій.

Ретроспективний погляд на складнощі війни представлений у документальному фільмі “Провідники”. Це номінант на “Оскара” 2013 року в категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”. Сенсаційна стрічка, яка об’їздила десятки фестивалів і зібрала чимало нагород, вперше показала спогади шести колишніх голів ізраїльської служби безпеки “Шин Бет”. Їх відверті інтерв’ю з різкими, суперечливими, а часом провокативними поглядами розкривають усю складність палестино-ізраїльського конфлікту.

Найбільш касовий ізраїльський хіт минулого року “Полювання на слонів” теж є в добірці “Тижня ізраїльського кіно”. Динамічна й кмітлива комедія від визнаного сценариста й режисера Решефа Леві розповідає про банду з 12-річного хлопця та трьох літніх лихачів, що вирішують пограбувати банк – кожен із власними намірами. Тут знялися як найвідоміші актори ізраїльської кіносцени (Сессон Габай та Моні Мошонов), так і зірка міжнародного масштабу, сер Патрік Стюарт (“Люди Ікс”, “Стар Трек”). Американські продюсери вже викупили права для рімейку “Полювання на слонів”.

І ще одна драма, що, як і “Обман задля спасіння”, з гумором висвітлює серйозну тему – “Чарівники” Гая Наттіва. Це фільм про 78-річного грецького єврея, котрий повертається на батьківщину після десятиліть життя в Ізраїлі в пошуках старого, який врятував йому життя під час Голокосту. Йому помагає син – хасид-репер середнього віку, з яким вони не надто близькі. Тож їхня подорож приносить відкриття та викриває суперечності – зокрема й у відносинах між батьком і сином.

Усі фільми фестивалю демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Офіційна інформація