Нацрада зловила ATR на піратській трансляції фільмів

Нацрада

23 червня 2016 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглянула результати позапланової перевірки супутникового кримськотатарського телеканалу ATR (ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант-СВ”»), призначеної за скаргами телеканалу СТБ і «Нового каналу» та вирішила не оголошувати попередження за виявлені порушення, інформує «Детектор медіа».

СТБ і «Новий канал» (телегрупа StarLightMedia) поскаржилися на піратський показ на каналі ATR фільмів «Королева бензоколонки» і «Кручений м’яч», виключні майнові права на які належать каналам групи StarLightMedia. 19 травня Нацрада призначила позапланову перевірку ATR.

Під час перевірки ATR не надав представникам Нацради жодних дозвільних документів для трансляції цих фільмів. Регуляторний орган констатував порушення каналом вимог законодавства, а саме – показ фільмів без отримання прокатних посвідчень.

На своє виправдання керівництво ATR пояснило, що допустило порушення у зв’язку з позаплановим екстреним перенесенням мовлення каналу з основної системи ефіру в Сімферополі на орендовану технологічну базу в Києві. І запевнило, що більше таке не повториться.

Нацрада вирішила взяти до відома наявність порушення та зобов’язала канал виправитися протягом місяця. Санкції регулятор вирішив не призначати.

Нагадаємо, що це вже не перша скарга телеканалів групи StarLightMedia на піратство з боку каналу ATR. У березні до Нацради з цього приводу вже звертався телеканал ICTV. Але тоді під час засідання Нацради директор-президент ICTV Олександр Богуцький попросив Нацраду не призначати позапланову перевірку ATR, бо отримав запевнення від каналу, що це більше не повториться.

На засіданні Нацради 19 травня, коли розглядалося питання про призначення перевірки ATR, керівник юридичного департаменту «Нового каналу» Катерина Мороз повідомила, що канали ще не визначилися, чи будуть подавати на ATR до суду, оскільки в Україні дуже складно добитися виконання рішення суду. Вона додала, що канали вже зверталися до ATR зі скаргами і заявами про стягнення збитків, але не отримали відповіді.

«Детектор медіа», 23 червня 2016 року