Нащадки Жоржа Мельєса виступлять на закритті «Чілдрен Кінофесту–2015»

Children.Kinofest.2015

На закриття «Чілдрен Кінофесту–2015» приїдуть спеціальні гості — прямі нащадки французького режисера і пiонера кiно Жоржа Мельєса, його правнучка Марі-Елен Леріссі і праправнук Лоран Леріссі. На церемонії закриття фестивалю гості представлять «Шоу Жоржа Мельєса»: стрічки легендарного режисера у супроводі живої музики та оповіді — точно так фільми у кінотеатрах показували за часів Мельєса, на світанку кінематографа.

Церемонія закриття фестивалю відбудеться 7 червня о 16:00 у столичному кінотеатрі «Київ».

Сімейство Леріссі уже багато років виступає з оригінальним шоу, мандруючи по всьому світу. Під час спектаклю Лоран грає на фортепіано, а Марі-Елен коментує те, що відбувається на екрані. У постановці використані тексти, якими супроводжував фільми сам Жорж Мельєс, виступаючи перед публікою в театрі «Робер Уден». Склад і порядок короткометражних фільмів постійно змінюється — той, що побачать київські глядачі, сім’я Леріссі підібрала спеціально для «Чілдрен Кінофесту».

На фестивалі французькі гості також оберуть переможця конкурсу аматорських фільмів «Зніми, як Мельєс!» і особисто вручать йому цінний приз. Впродовж весни українські діти й підлітки подавали на конкурс зняті власноруч рімейки фільмів Жоржа Мельєса — головною умовою було використання прийому прихованого монтажу.

Жорж Мельєс — французький режисер, підприємець, один із засновників світового кінематографа. Критики називають його другим за значенням режисером після братів Люм’єр. Жорж Мельєс починав кар’єру як директор і власник театру «Робер Уден», де демонструвалися трюки й фокуси. Згодом Мельєс поєднав свій талант фокусника з модним винаходом — кінематографом. Режисер став першим в історії автором спецефектів і монтажних фокусів, а також засновником першої у світі кіностудії.

Марі-Елен Леріссі, правнучка Жоржа Мельєса, ще в дитинстві вивчила тексти до його фільмів. Тексти перейшли до Марі-Елен завдяки дідові — сину Жоржа Мельєса, котрий мав неперевершену пам’ять, і досконало знав репліки свого батька. Коли Марі-Елен виповнилося 18, сім’я поклала на неї відповідальність за кінематографічну спадщину Жоржа Мельєса. Для заробітку вона монтувала кіно і працювала на телебаченні — але паралельно займалася пошуком прадідових фільмів, їхньою реставрацією та просуванням. Наприкінці 70-х Марі-Елен почала виступати, супроводжуючи покази старовинних стрічок читанням текстів під акомпанемент фортепіано. У проекті працювали різні піаністи, доки не підріс її син Лоран — відтоді «Шоу Жоржа Мельєса» знову стало суто сімейною справою. На сьогодні Леріссі знайшли 210 фільмів Жоржа Мельєса і створили на їх основі 12 оригінальних спектаклів.

«Артхаус Трафік», 3 червня 2015 року