Дві українські стрічки – у конкурсі 50-го МКФ у Карлових Варах

1433260476

2 червня організатори МКФ у Карлових Варах оголосили конкурсну програму заходу. До неї увійшли дві українські роботи – ігрова стрічка Єви Нейман «Пісня пісень» та документальний фільм Остапа Костюка «Жива ватра».

Третю повнометражну стрічку Єви Нейман «Пісня пісень» було відібрано до Головного конкурсу МКФ у Карлових Варах. 75-хвилинний фільм є вільною екранізацію однойменного твору Шолом-Алейхема.

За словами організаторів фестивалю, надихаючись його творчістю, Єва Неман представила стилізоване бачення втраченого світу єврейського містечка початку ХХ століття. Поетичні сцени, створені з допомогою дійсно чарівних образів, поєднано тут мотивом дитячого кохання, а вигадлива форма стрічки просякнута ностальгією.

У Карлових Варах відбудеться світова прем’єра «Пісні пісень».

Єва Нейман уже брала участь у МКФ у Карлових Варах. Три роки тому її драма «Дім з башточкою» перемогла тут у конкурсній програмі «Від Сходу до Заходу».

Стрічку Остапа Костюка «Жива ватра» було відібрано до Конкурсу документального кіно. На МКФ у Карлових Варах відбудеться європейська прем’єра мистецької документальної стрічки про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін.

Нагадаємо, що 1 травня 2015 року «Жива ватра» отримала Спеціальний Приз Журі Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs у категорії «Міжнародний повнометражний документальний фільм».

Ювілейний 50-ий МКФ у Карлових Варах відбудеться від 3 до 11 липня 2015 року.