Фільм про Жака-Іва Кусто виходить в український прокат 29 грудня

Odissea

Наприкінці 2016 року на екрани українських кінотеатрів виходить «Одіссея» Жерома Салля – байопік одного з найвідоміших французів ХХ століття, дослідника океану і винахідника акваланга Жака-Іва Кусто.

«Одіссея» стала одним із найдорожчих французьких фільмів цього року – його бюджет склав 30 млн. євро, а зйомки відбувалися на європейських узбережжях і в Антарктиці. Головну роль у картині зіграв Ламбер Вілсон, який домагався схожості із худорлявим Кусто виснажливими тренуваннями й суворою дієтою. Одрі Тоту зіграла дружину, музу і вірного поплічника капітана, Симону. П’єр Ніне, молода зірка фільмів «Ів Сен-Лоран» і «Франц», з’являється у ролі сина Кусто: їхні непрості стосунки стали однією з головних сюжетних ліній фільму. Ніне та Вільсон вчилися пірнати з аквалангом для зйомок у відкритому морі, які декілька разів переривалися через появу китів.

За словами режисера, Жерома Саллі, він захоплювався Кусто з дитинства: «Для мого покоління Жак-Ів Кусто був чимось на зразок Христа, найвідомішою людиною у світі, ми його боготворили. Йому вдалося збудувати чудові стосунки зі своєю командою, але його особисте життя завжди лишалася в тіні. Ми хочемо це виправити». На передній план в «Одіссеї» виходить особиста історія капітана – його перші кроки у науці, сімейні стосунки та почуття.

Музику до картини написав композитор Олександр Деспла, семиразовий номінант і лауреат премії «Оскар».

Жак-Ів Кусто увійшов в історію як дослідник океану, режисер, винахідник, фотограф і письменник. Дві його кінокартини – «Світ тиші» і «Світ без сонця» – отримали премії «Оскар» за кращий документальний повнометражний фільм. «Світ тиші» удостоївся «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю.

«Одіссея» виходить на українські екрани напередодні Нового року – 29 грудня.

«Артхаус Трафік», 1 листопада 2016 року