Оголошено кінопрограму «Французької весни–2016»

Franzuzka.Vesna.2016

До кінопрограми тринадцятого фестивалю «Французька весна» увійшли новинки французького кінематографу на «Фестивалі допрем’єрних показів», «Три шедеври Жака Одіара» і традиційні «Довгі ночі короткого метра». Покази кінопрограми стартують 6 квітня 2016 року.

«Фестиваль допрем’єрних показів» відкриється фільмом «Новини з планети Марс» – комедією про врівноваженого, порядного сім’янина, з чиїми рідними і близькими раптом починає відбуватися щось дивне.

Також у програмі – учасник офіційної програми Каннського кінофестивалю, драматична комедія «Асфальт». Головні ролі виконали легенда французького кінематографа Ізабель Юппер, а також Гюстав Керверн, Майкл Пітт та Валерія Бруні-Тедескі. Сюжет, як мозаїка, складається з трьох епізодів: чоловік вагається перед зустріччю з коханням, покинутий підліток мріє отримати заповітну роль, а астронавта, що падає з неба, прихищає немолода мадам.

Драматична комедія «Зразкова сім’я» розповість про колишнього парижанина, який дізнається, що маєток, у якому він виріс, спричинив масштабний конфлікт серед родичів, і вирішує розібратися.

Героїня комедії «21 ніч разом з Патті» приїздить до невеликого села на півдні Франції, де має організувати похорон своєї матері. На місці вона знайомиться з безтурботною Патті, яка любить розповідати про свої любовні пригоди з місцевими чоловiками.

У рамках кінопрограми глядачі побачать «Три шедеври Жака Одіара». Одіар – володар «Золотої пальмової гілки» та Ґран-прі журі Каннського кінофестивалю, п’яти премій «Сезар» і трьох «Кришталевих глобусів». У програмі – три найбільш титулованих фільма: «Пророк», «Іржа та кістка» і «Діпан».

У рамках традиційної програми «Довгі ночі коротко метра» глядачам запропонують насолодитися добіркою найкращих французьких короткометражних фільмів у нічний час. Цьогорічна прграма триває 6,5 годин і складається з 22 короткометражних стрічок – фантастичних драм, комедій, анімаційних фільмів. Більшість фільмів з «Ночей» були у межах року представлені на міжнародних кінофестивалях у Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку й Торонто.

Кінопокази «Французької весни» відбуваються у таких містах: Київ, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Львів, Маріуполь, Одеса, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків. Усі покази йдуть мовою оригіналу з ураїнськими субтитрами.

«Артхаус Трафік», 4 квітня 2016 року