Фестиваль «Тиждень австрійського кіно–2016» оголосив програму

Tyzhden.Avstii.2016

«Тиждень австрійського кіно» стартує 14 квітня 2016 року у Києві. Кіноогляд, що у 2016 році відбудеться уже вп’яте, збирає найяскравіші та найбільш резонансні картини останніх років з Австрії.

Фестиваль відкриє німа чорно-біла мелодрама «Кафе “Електрік”» 20-х років у супроводі живої музики від спеціального гостя, австрійського піаніста Ґерхарда Ґрубера. Покази у живому супроводі відбудуться у Києві, Одесі та Харкові. Головні ролі у картині виконали ікона німого кіно Марлен Дітріх та австрійський актор, режисер і продюсер Віллі Фрост. Дія фільму відбувається в однойменному закладі, де щовечора збирається строката публіка – від сутенерів та їхніх підопічних до респектабельних бізнесменів. Історія гріхопадіння жінки та любовні сцени «Кафе “Електрік”» стали вельми сміливими для свого часу. Ґерхард Ґрубер – провідний австрійський композитор і акомпаніатор для німого кіно з 1988 року, виступав на показах близько 450 різних кінострічок, серед яких «Нетерпимість», «Нанук з Півночі», «Кабінет доктора Калігарі» та інші шедеври світового німого кінематографа. Автором та виконавцем музичного супроводу до фільму є Ґерхард Ґрубер.

До програми фестивалю увійшов документальний фільм Єви Шпрайцгофер «Серед сліпих. Екстремальне життя Енді Хольцера». Його головні герої – перший у Європі незрячий альпініст-професіонал Енді Хольцер, чиє ім’я винесене у назву фільму, та Ґеорґ Нуссбаумер, співак, який представляв Австрію на конкурсі «Євробачення» 1996 року. Їхнє різне світосприйняття складає головний сюжетний каркас фільму, що розповідає про силу людського духу.

Також у програмі – заснований на реальних подіях фільм «Один із нас». Величезний супермаркет – єдине місце соціалізації для мешканців промислових передмість. Тут 14-річний непосида Юліан зустрічає невдаху Марко і однієї ночі юнацький максималізм змушує їх вломитися до супермаркету.

Романтична мелодрама «Beautiful Girl» розповість про 15-річну Шарлотту, яка після розлучення батьків вперше дізнається, що любов може приносити людям біль, але зустріч із двома нерозлучними друзями змушує її по-новому поглянути на стосунки.

За традицією, на гостей «Тижня австрійського кіно» чекає добірка найкращих медіаробіт із міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA, який щорічно відбувається в австрійському місті Лінц і презентує передові візуальні технології.

«Тиждень австрійського кіно» приймають такі міста: Київ, Дніпропетровськ, Харків, Одеса та Чернівці. Організаторами фестивалю виступають Австрійський культурний форум і компанія «Артхаус Трафік». Відбір фільмів здійснено за сприяння кінофестивалю Diagonale.

Фестиваль вдячний Райффайзен Банку Аваль, надійному фінансовому партнеру, який уже багато років підтримує показ в Україні найяскравіших та найбільш резонансних кінокартин Австрії.

За авіаперевезення фестиваль вдячний компанії «Міжнародні Авіалінії України», надійному партнеру, який уже багато років підтримує міжнародні кінофоруми та прокат артхаусного кіно у нашій країні, допомагаючи разом відкривати світ Україні.

Фільми йдуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.

«Артхаус Трафік», 31 березня 2016 року