31 березня у кінопрокат виходить «Моя мама» Нанні Моретті

Moya.Mama

31 березня 2016 року в український прокат виходить фільм-лауреат Каннського кінофестивалю, мелодрама Нанні Моретті «Моя мама».

За сюжетом, Маргарита (Маргерита Буй) знімає фільм, покладаючи великі надії на запрошеного голлівудського актора (Джон Туртурро). Однак той виявляється дивакуватим пройдисвітом, який не може запам’ятати жодного рядка сценарію, натомість смішить усю знімальну групу. Здається, все руйнується на очах: Маргарита йде від партнера, з дочкою не лагодиться, і навіть зразково-показовий брат (Нанні Моретті) переживає кризу. У цій метушні з життя тихо йде мама Маргарити, мудра дотепна викладачка латини. З подивом Маргарита виявляє, що життя її мами було сповненим речей, про які дочка й не здогадувалася…

«Моя мама» брала участь в основному конкурсі Каннського кінофестивалю й була відзначена призом Екуменічного (християнського) журі, яке традиційно нагороджує фільми про загальнолюдські цінності. Після прем’єрного показу стрічка Моретті удостоїлася восьмихвилинної стоячої овації.

Автор картини, Нанні Моретті – один із головних режисерів сучасної Італії, лауреат «Золотої пальмової гілки за сімейну драму «Кімната сина». «Моя мати» багато в чому є автобіографічним фільмом, де режисер розмірковує над своєю професією і творчою «кухнею». Ці риси дозволили критикам говорити про схожість фільму з культовим «8 1/2» Фредеріко Фелліні.

Українська прем’єра стрічки відбулася у рамках щорічного фестивалю «Тиждень італійського кіно». (Також фільм було представлено на Одеському МКФ. – БУК) «Моя мама» виходить в український прокат 31 березня. Картину побачать глядачі у Києві та Одесі. «Моя мама» демонструється в українській озвучці. У столичному кінотеатрі «Жовтень» фільм можна побачити мовою оригіналу з субтитрами.

«Артхаус Трафік», 29 березня 2016 року