Як отримати «Оскар» за «Кращий фільм іноземною мовою»: рекомендації кіноакадеміка на KMW

Kyiv.Media.Week

18 вересня 2018 року на KYIV MEDIA WEEK за підтримки Держкіно виступить Лоуренс Девід Фолдс (Lawrence David Foldes), діючий член Академії кінематографічних мистецтв і наук США, а також – учасник й офіційний представник виконавчого комітету премії «Студентський Оскар» (Student Academy Award).

Геополітична кон’юнктура чи художня цінність? Новаторство чи слідування традиціям? Глобальний чи локальний контекст? Актуальні соціальні проблеми або акцент на вічних темах? На що саме орієнтуються американські кіноакадеміки при виборі номінантів і переможців у категорії «Кращий фільм іноземною мовою», – та, відповідно, які фільми краще висувати «оскарівським» комітетам окремих країн, – це питання, яке незмінно цікавить представників кіноіндустрії в усьому світі.

Свою версію відповіді, підкріплену багаторічною практикою, на KYIV MEDIA WEEK представить діючий член кіноакадемії Лоуренс Девід Фолдс. Його виступ відбудеться у форматі inspiration talk в рамках лінійки заходів KMW, яка присвячена темі кіно й кіноіндустрії та організована за сприяння Державного агентства України з питань кіно.

Пан Фолдс – американський режисер, сценарист і продюсер, нагороджений різними преміями американських кінофестивалів. Серед його робіт – такі фільми як Malibu High (1979), «Великий вертолітний порятунок» (The Great Skycopter Rescue, 1980), «Молоді воїни» (Young Warriors, 1982), де знявся лауреат «Оскару» Ернест Боргнайн, «Прекрасна, але небезпечна» (Lovely but deadly, 1981), Prima Donnas (1995) і багато інших. А його стрічка «У пошуках дому» (Finding Home, 2003) отримала 5 кінопремій як «Кращий фільм», тоді як самого Фолдса також нагородили як кращого режисера та сценариста на декількох міжнародних фестивалях.

Також Лоуренс Фолдс був членом ради директорів і директором з питань освіти кінофестивалю в Брекенрідж (Breckenridge Festival of Film) і є засновником та CEO кінофестивалю в Колорадо (International Film Festival of Colorado). А ще він – діючий член Американської кіноакадемії, який зсередини знає її настрої, процеси та специфіку прийняття рішень. Цим багатим досвідом – та практичними рекомендаціями, які на ньому базуються, – пан Фолдс і поділиться з учасниками KMW.

Крім того, як член виконавчого комітету премії «Студентський Оскар» (Student Academy Award) пан Фолдс також розповість і про роботу цієї організації. «Студентський Оскар» – це щорічний конкурс Американської кіноакадемії для студентів-кінематографістів, участь в якому можуть брати як американці, так і громадяни інших країн. Нагороди вручаються в чотирьох категоріях: альтернативний (експериментальний) фільм, анімація, документальний фільм і фільм-розповідь. Свого часу володарями «Студентського Оскара» стали, наприклад, Роберт Земекіс («Назад у майбутнє», «Форрест Ґамп»), Боб Сагет («Як я зустрів вашу маму»), Спайк Лі («Олдбой»), Трей Паркер («Південний парк», «Нікчемний я 3») та інші.

Окремий акцент у своєму виступі Лоуренс Фолдс зробить на значних кар’єрних можливостях, які «Студентський Оскар» надає молодим кінематографістам. Про діяльність цієї премії пан Фолдс розповідає на численних фестивалях і профільних заходах в усьому світі. Та кожного разу підкреслює: «Моя мета – підтримувати молодих кінематографістів, доносити до них інформацію про нагороди та діяльність Академії, на яку я працюю. Поширювати цю інформацію всюди, включаючи ті регіони, які раніше не мали підтримки Голлівуду».

Inspiration talk Лоуренса Девіда Фолдса відбудеться у другий день KYIV MEDIA WEEK (18 вересня) з 17.20 до 18.00.

Kyiv Media Week, 13 липня 2018 року