«Оскари» і Україна

Jared.Leto

Фільм режисера Стіва Макквіна «12 років рабства» отримав премію «Оскар» як найкращий фільм 2013 року. Серед продюсерів, які вийшли забирати статуетки – сам Макквін, а також Бред Пітт, який виконав у стрічці роль другого плану.

Також в головній оскарівської номінації були представлені стрічки «Афера по-американськи», «Капітан Філіпс», «Небраска», «Філомена», «Гравітація», «Вовк з Волл-стріт», «Вона» і «Далласський клуб покупців».

Раніше Американська кіноакадемія нагородила «12 років рабства» за адаптований сценарій (Джон Рідлі) і жіночу роль другого плану (Люпіта Ніонґо).

Найбільше «Оскарів» – сім – на 86-й за рахунком церемонії отримала космічна драма «Гравітація»; зокрема, Альфонсо Куарон був визнаний найкращим режисером, а Еммануель Любецкі – кращим оператором.

Кращим повнометражним мультфільмом на «Оскарі»-2014 визнали диснеївське «Холодне серце», кращим фільмом іноземною мовою – «Велику красу» італійця Паоло Соррентіно. Найкращим документальним фільмом кіноакадемія визнала «20 Feet from Stardom» («За 20 футів від того, щоб стати зіркою»).

Акторські нагороди, крім Ніонґо, отримали Меттью Макконагі і Джаред Лето («Далласський клуб покупців»), а також Кейт Бланшетт («Жасмин»). За оригінальний сценарій нагородили Спайка Джонза («Вона»).

На церемонії вручення також згадали і про Україну.

Зокрема українці плакатами нагадали учасникам церемонії вручення «Оскарів» про можливу війну в Україні. Фото опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук користувач Євгенія Пригунова.

До того ж під час отримання нагороди за найкращу роль другого плану американський актор Джаред Лето згадав політичну кризу в Україні. «Демонстранти в Україні і Венесуелі. Ми думаємо сьогодні про вас», – сказав Лето, тримаючи в руках «золоту» статуетку.

Нагадаємо, що в Росії відмінили трансляцію церемонії вручення премії Американської кіноакадемії. Попередні роки її традиційно показували у прямому ефірі «Першого каналу». Як зазначили представники російського каналу – церемонію вручення нагород Американської кіноакадемії покажуть у записі в ніч на 4 березня.

Gazeta.ua, 3 березня 2014 року