Підписано Меморандум про співпрацю та наміри створення Асоціації кінокомісій України

Filmkomisii.Ternopil

31 січня 2018 року у Тернополі відбувся практичний семінар «Вектор розвитку кінокомісій України» за участі керівників всіх створених на сьогодні українських кінокомісій.

Семінар став наслідком стратегічної зустрічі, проведеної Львівською кінокомісією в рамках Львівських кінозустрічей–2017. Підсумком зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю та наміри щодо створення Асоціації кінокомісій України.

Учасники семінару обмінялися досвідом роботи та поспілкувалися із місцевими журналістами. Окрім представників новостворених кінокомісій у зустрічі також взяли участь національні та іноземні кіноагенти, які поділилися власним досвідом кіновиробництва в рамках тематичних воркшопів:

Локейшн-менеджмент
Артем Голосов – локейшн-менеджер, головний спеціаліст сектору популяризації національних фільмів та міжнародного співробітництва Держкіно України.

Як правильно презентувати кінокомісію під час конкурсів та кіноринків?
Тарас Ткаченко – режисер, сценарист, екс-голова НСК України

Співпраця кінокомісій з продюсерами, презентація досвіду Асоціації продюсерів України
Володимир Філіппов – продюсер, голова Асоціації продюсерів України

Діяльність кінокомісій на прикладі Італійської кінокомісії
Фабіо Канепа – продюсер, засновник Film Commissioner in Genova – Liguria Film Commission and  IFC Italian Film Commission Association

«Львівська та Трускавецька кінокомісії були першими офіційними кінокомісіями, які розпочали свою діяльність ще два роки тому. У квітні 2017 року за підтримки Держкіно України у Трускавці було проведено тематичний майстер-клас по створенню кінокомісій в Україні за участі італійських партнерів, наслідком якого стало стихійне створення кінокомісій і в інших областях України. Наприкінці 2017 року свою діяльність розпочали кінокомісії у Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях, Черкасах, очікується створення таких організацій у Києві, Одесі та інших містах України.

Підписання Меморандуму є важливим стратегічним кроком, який дозволить консолідувати сили і сприяти популяризації Західного регіону (потенційно усієї країни) як привабливого кінонапрямку, а також надасть можливість додаткового впливу на державні структури та дасть змогу ініціювати важливі законодавчі зміни, що стосуються діяльності кінокомісій у країні. Окрім цього спільними силами ми зможемо швидко та ефективно завершити роботу над створенням єдиної бази знімальних локацій, професіоналів та акторів, а також матимемо змогу налагодити презентацію України на міжнародних кіномайданчиках та ринках.

Актуальними викликами діяльності кінокомісій у країні є визначення ефективних форм їхнього господарювання, створення спеціалізованих програм підтримки фільмів у регіоні та залучення міжнародних та національних кіноагентів на локальний рівень. Асоціація кінокомісій України стане інструментом, що дозволить пришвидшити вирішення усіх цих питань», – коментує заступниця голови Львівської кінокомісії Ірина Ковальчук.

Львівська кінокомісія, 2 лютого 2018 року