Розпочинається робота над створенням повнометражного фільму Георгія Фоміна «Шлях мерця»

1463471273

1 грудня 2015 року під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ» було повідомлено про початок роботи над створенням повнометражного ігрового фільму Георгія Фоміна «Шлях мерця».

Про таке розповіли автор сценарію та режисер-постановник Георгій Фомін, продюсер Ігор Савиченко, виконавець головної ролі Микола Вересень і голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Кінофільм «Шлях мерця» створюється за підтримки Держкіно, він є переможцем 4-го конкурсного відбору кінопроектів.

30 листопада 2015 року Державне агентство України з питань кіно уклало державний контракт з компанією-виробником фільму «Шлях мерця» ТОВ «Директорія кіно» про надання державної фінансової підтримки. Загальний бюджет фільму становить понад 18 млн. грн. Частка державного фінансування складає 50%.

У центрі сюжету – пригода з актором театру і кіно Миколою Вереснем (у ролі самого себе), який випадково отримує таємничу валізку-дипломат, і через це на нього, залучаючи загони спецпризначення, починає полювати міністр внутрішніх справ на прізвище Бармалаєв. Історія перестрибує в часі та просторі, поки не стає зрозуміло, що Микола Вересень загинув на знімальному майданчику фільму про Івана Грозного, і тепер чорти, які думають, що він і є Грозний, намагаються всіма можливими способами затягти його до пекла. Далі за сценарієм з’являються менти-вампіри у ролі чортів, гуцули-пияки яко ангели й інші містичні істоти та щонайрізніші поторочі посей- та потойбічної реальностей…

«Кінофільм «Шлях мерця» має високу художню якість, це постмодерністське поєднання хорору із гумором та іронічним ставленням до проблем, зокрема, до пострадянських рудиментів та імперських і постколоніальних атавізмів», –прокоментував стрічку голова Держкіно Пилип Іллєнко.

«Ми підписали угоду про створення фільму «Шлях мерця», і держава готова вкласти у виробництво цього фільму рівно половину його собівартості. Це трошки менше ніж 9 млн. грн. Вже незабаром можна буде розпочати виробництво цієї стрічки», – зазначив він.

Голова Держкіно нагадав, що завдяки збільшенню фінансування до кінця року Держкіно запускає у виробництво близько 40 назв українських фільмів. 12 із них будуть повнометражними ігровими стрічками різних жанрів.

«Фільм «Шлях мерця» для мене є одним із цікавих у низці цих стрічок, оскільки він створюється за сценарієм і під орудою Георгія Фоміна. Я є поціновувачем його фірмового авторського стилю. І цей фільм буде його дебютом у постановці повнометражних ігрових фільмів», – зазначив голова Держкіно.

За його словами, фільм має високу художню якість і має потенціал стати популярним. «Тут є всі потрібні складові, починаючи від зіркового обличчя – Миколи Вересня у головній ролі – і закінчуючи цікавою драматургією, досвідченими продюсерами, які неодноразово продемонстрували свою здатність робити якісне кіно. Зокрема Ігор Савиченко був продюсером фільму «Поводир». Тож ми спокійні з точки зору виробничих процесів», – сказав Пилип Іллєнко.

Продюсер фільму Ігор Савиченко додав, що зніматиме фільм теж зіркова команда. Микола Вересень гратиме самого себе. Буде велика команда українських акторів.

«Сам фільм – це певний калейдоскоп образів і подій, в якому кожен грає свою мізансцену. Акторів, які гратимуть важливі ролі, буде десь із 30. Частину ролей гратимуть поляки», – сказав продюсер.

Він уточнив, що фільм буде створюватись у копродукції з польськими та американськими партнерами. Загальний бюджет стрічки – 730 тисяч євро.

«Це дуже невеликий бюджет, але наші партнери мають дуже великий досвід роботи – як у постпродакшні, так і прокаті фільмів у всьому світі. І я впевнений у тому, що у нього буде широкий світовий глядач», – підкреслив Ігор Савиченко.

Як зазначив режисер та автор сценарію Георгій Фомін, його цікавить питання подальшої долі готового кіно, окільки «у нас катастрофа з прокатом».

«Треба зробити так, щоб було модно ходити на національний продукт. Поки цього немає, потрібен закон, щоб наші українські телеканали безплатно запускали рекламу вітчизняного кіно», – наголосив режисер.

Зйомки «Шляху мерця» відбудуться впродовж 2016 року. Після періоду постпродакшну стрічка побуває на міжнародних фестивалях і наприкінці 2017-го вийде в широкий прокат.

«В Україні такого фільму нема. Специфіка фільму в тому, що він відрізняється від усього, що було до цього в Україні. Це – початок хвилі. У свій час у своїх країнах і в світі такі фільми відіграли таку ж роль, яку має відіграти «Шлях мерця», коли він вийде. За стилістикою «Шлях мерця» – це хорор, це треш. Але події у фільмі – це, по суті, те, що почалося наприкінці 1990-их, коли наше криміналізоване суспільство трансформувалося на поліцейське, наслідки чого ми маємо зараз. І коли фільм вийде, а широкий український глядач його побачить наприкінці 2017 року, він дасть змогу в певному сенсі пережити все, що відбулося, через зовсім іншу, художню реальність», – сказав Ігор Савиченко.

Він розповів, що фільм зніматимуть у два етапи. Перший буде ранньої весни, скоріш за все, у квітні. Другу частину зніматимуть восени. Постпродакшн буде важкий і довгий і триватиме близько 8 місяців. Далі стрічка поїде на фестивалі.

«У фільмів цього класу є свої фестивалі, найбільша їх кількість – у Британії, США та Японії. І на ці країни буде спрямована дистрибуція. А також на Україну, Польщу, пострадянські країни та країни Східної Європи», – зазначив продюсер, уточнивши, що є можливість показати фільм на фестивалях в Едінбурзі, Брюсселі, Варшаві, Локарно, Берліні, Роттердамі, Торонто, на «Санденсі» та у Нью-Йорку.

Микола Вересень, який виконує у фільмі головну роль – самого себе, запевнив, що сценарій цікавий і незвичний. І висловив думку, що, хоч картина не антиросійська, в Росії її не покажуть, якщо там не зміниться ситуація.

«Я точно розумію, що цей фільм не покажуть у Росії, хоча там жодного антиросійського слова немає. Але фактично є уособлення Радянського Союзу, мороку. І оскільки Росія хоче бути правонаступницею в усіх радянських галузях, то це, безперечно, антирадянський фільм, а в новій фразеології – антиросійський. Це фактично про марення тоталітаризмом, посттоталітарний вихлоп. Хоча в мене є передчуття, що якщо це буде (вихід фільму в прокат. – Ред.) в кінці 2017-го, то може статися, що фільм стане хітом у Росії. Що можуть відбутися зміни, які поставлять цей фільм на першу кіношпальту. А в сьогоденні це абсолютно не можна уявити, тому що більшість людей і більшість начальства впізнає себе в тих героях, у тому мороці», – сказав Микола Вересень.

Він ще раз підкреслив, що фільм – не про політику, а про те, що відбувається в головах людей під час життя в таких умовах, в яких жили радянські люди.

«Я там бачу сувору, чорну іронію або сарказм. Але це не є політична картина. Це максимально аполітична картина. Це – замальовка застиглої натури, яку ще багато де можна побачити в Україні. Ну, а в Росії, в Північній Кореї просто суцільно можна побачити», – зазначив Микола Вересень, уточнивши, що сюжет фільму – «це посейбіччя і потойбіччя одночасно».

За інформацією Держкіно та «Укрінформу»