Розпочинається робота над створенням повнометражного фільму Георгія Фоміна «Шлях мерця»

1463471273

1 грудня 2015 року під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ» було повідомлено про початок роботи над створенням повнометражного ігрового фільму Георгія Фоміна «Шлях мерця».

Про таке розповіли автор сценарію та режисер-постановник Георгій Фомін, продюсер Ігор Савиченко, виконавець головної ролі Микола Вересень і голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Кінофільм «Шлях мерця» створюється за підтримки Держкіно, він є переможцем 4-го конкурсного відбору кінопроектів.

30 листопада 2015 року Державне агентство України з питань кіно уклало державний контракт з компанією-виробником фільму «Шлях мерця» ТОВ «Директорія кіно» про надання державної фінансової підтримки. Загальний бюджет фільму становить понад 18 млн. грн. Частка державного фінансування складає 50%.

У центрі сюжету пригода з актором театру і кіно Миколою Вереснем (у ролі самого себе), який випадково отримує таємничу валізку-дипломат, і через це на нього, залучаючи загони спецпризначення, починає полювати міністр внутрішніх справ на прізвище Бармалаєв. Історія перестрибує в часі та просторі, поки не стає зрозуміло, що Микола Вересень загинув на знімальному майданчику фільму про Івана Грозного, і тепер чорти, які думають, що він і є Грозний, намагаються всіма можливими способами затягти його до пекла. Далі за сценарієм з’являються менти-вампіри у ролі чортів, гуцули-пияки яко ангели й інші містичні істоти та щонайрізніші поторочі посей- та потойбічної реальностей…

«Кінофільм «Шлях мерця» має високу художню якість, це постмодерністське поєднання хорору із гумором та іронічним ставленням до проблем, зокрема, до пострадянських рудиментів та імперських і постколоніальних атавізмів», прокоментував стрічку голова Держкіно Пилип Іллєнко.

«Ми підписали угоду про створення фільму «Шлях мерця», і держава готова вкласти у виробництво цього фільму рівно половину його собівартості. Це трошки менше ніж 9 млн. грн. Вже незабаром можна буде розпочати виробництво цієї стрічки», зазначив він.

Голова Держкіно нагадав, що завдяки збільшенню фінансування до кінця року Держкіно запускає у виробництво близько 40 назв українських фільмів. 12 із них будуть повнометражними ігровими стрічками різних жанрів.

«Фільм «Шлях мерця» для мене є одним із цікавих у низці цих стрічок, оскільки він створюється за сценарієм і під орудою Георгія Фоміна. Я є поціновувачем його фірмового авторського стилю. І цей фільм буде його дебютом у постановці повнометражних ігрових фільмів», зазначив голова Держкіно.

За його словами, фільм має високу художню якість і має потенціал стати популярним. «Тут є всі потрібні складові, починаючи від зіркового обличчя Миколи Вересня у головній ролі і закінчуючи цікавою драматургією, досвідченими продюсерами, які неодноразово продемонстрували свою здатність робити якісне кіно. Зокрема Ігор Савиченко був продюсером фільму «Поводир». Тож ми спокійні з точки зору виробничих процесів», сказав Пилип Іллєнко.

Продюсер фільму Ігор Савиченко додав, що зніматиме фільм теж зіркова команда. Микола Вересень гратиме самого себе. Буде велика команда українських акторів.

«Сам фільм це певний калейдоскоп образів і подій, в якому кожен грає свою мізансцену. Акторів, які гратимуть важливі ролі, буде десь із 30. Частину ролей гратимуть поляки», сказав продюсер.

Він уточнив, що фільм буде створюватись у копродукції з польськими та американськими партнерами. Загальний бюджет стрічки 730 тисяч євро.

«Це дуже невеликий бюджет, але наші партнери мають дуже великий досвід роботи як у постпродакшні, так і прокаті фільмів у всьому світі. І я впевнений у тому, що у нього буде широкий світовий глядач», підкреслив Ігор Савиченко.

Як зазначив режисер та автор сценарію Георгій Фомін, його цікавить питання подальшої долі готового кіно, окільки «у нас катастрофа з прокатом».

«Треба зробити так, щоб було модно ходити на національний продукт. Поки цього немає, потрібен закон, щоб наші українські телеканали безплатно запускали рекламу вітчизняного кіно», наголосив режисер.

Зйомки «Шляху мерця» відбудуться впродовж 2016 року. Після періоду постпродакшну стрічка побуває на міжнародних фестивалях і наприкінці 2017-го вийде в широкий прокат.

«В Україні такого фільму нема. Специфіка фільму в тому, що він відрізняється від усього, що було до цього в Україні. Це початок хвилі. У свій час у своїх країнах і в світі такі фільми відіграли таку ж роль, яку має відіграти «Шлях мерця», коли він вийде. За стилістикою «Шлях мерця» це хорор, це треш. Але події у фільмі  це, по суті, те, що почалося наприкінці 1990-их, коли наше криміналізоване суспільство трансформувалося на поліцейське, наслідки чого ми маємо зараз. І коли фільм вийде, а широкий український глядач його побачить наприкінці 2017 року, він дасть змогу в певному сенсі пережити все, що відбулося, через зовсім іншу, художню реальність», сказав Ігор Савиченко.

Він розповів, що фільм зніматимуть у два етапи. Перший буде ранньої весни, скоріш за все, у квітні. Другу частину зніматимуть восени. Постпродакшн буде важкий і довгий і триватиме близько 8 місяців. Далі стрічка поїде на фестивалі.

«У фільмів цього класу є свої фестивалі, найбільша їх кількість у Британії, США та Японії. І на ці країни буде спрямована дистрибуція. А також на Україну, Польщу, пострадянські країни та країни Східної Європи», зазначив продюсер, уточнивши, що є можливість показати фільм на фестивалях в Едінбурзі, Брюсселі, Варшаві, Локарно, Берліні, Роттердамі, Торонто, на «Санденсі» та у Нью-Йорку.

Микола Вересень, який виконує у фільмі головну роль самого себе, запевнив, що сценарій цікавий і незвичний. І висловив думку, що, хоч картина не антиросійська, в Росії її не покажуть, якщо там не зміниться ситуація.

«Я точно розумію, що цей фільм не покажуть у Росії, хоча там жодного антиросійського слова немає. Але фактично є уособлення Радянського Союзу, мороку. І оскільки Росія хоче бути правонаступницею в усіх радянських галузях, то це, безперечно, антирадянський фільм, а в новій фразеології антиросійський. Це фактично про марення тоталітаризмом, посттоталітарний вихлоп. Хоча в мене є передчуття, що якщо це буде (вихід фільму в прокат. Ред.) в кінці 2017-го, то може статися, що фільм стане хітом у Росії. Що можуть відбутися зміни, які поставлять цей фільм на першу кіношпальту. А в сьогоденні це абсолютно не можна уявити, тому що більшість людей і більшість начальства впізнає себе в тих героях, у тому мороці»,  сказав Микола Вересень.  

Він ще раз підкреслив, що фільм не про політику, а про те, що відбувається в головах людей під час життя в таких умовах, в яких жили радянські люди.

«Я там бачу сувору, чорну іронію або сарказм. Але це не є політична картина. Це максимально аполітична картина. Це замальовка застиглої натури, яку ще багато де можна побачити в Україні. Ну, а в Росії, в Північній Кореї просто суцільно можна побачити», зазначив Микола Вересень, уточнивши, що сюжет фільму «це посейбіччя і потойбіччя одночасно».

За інформацією Держкіно та «Укрінформу»