Розпочинається робота над створенням художнього фільму Ахтема Сеітаблаєва «Її серце»

1463468298

2 грудня 2015 року під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ» було оголошено про початок роботи над створенням художнього фільму Ахтема Сеітаблаєва «Її серце».

Про таке розповіли режисер-постановник Ахтем Сеітаблаєв, продюсер фільму Іванна Дядюра, співпродюсер фільму Андрій Ярмак і голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Фільм «Її серце» створюють за підтримки Держкіно, він є переможцем 7-го конкурсного відбору кінопроектів Держкіно.

2 грудня 2015 року Державне агентство України з питань кіно уклало державний контракт з компанією-виробником фільму «Її серце» ТОВ «Ідас фільм» про надання державної фінансової підтримки. Загальний бюджет фільму понад 31 млн. грн. Частка державного фінансування складає 10 млн. грн.

Автор сценарію фільму Микола Рибалка, оператор-постановник Володимир Іванов, художник-постановник Шевкет Сейдаметов, художник по костюмах Надія Кудрявцева, композитор Сергій Круценко. 

За сюжетом, заснованим на реальних подіях, під час Другої світової війни вісімнадцятирічна татарка Саїде намагається врятувати єврейських дітей-сиріт. Щоб не потрапити в руки фашистів, маленьким іудеям необхідно «перетворитися» на татар, змінити одяг, імена, звичаї і навіть віру. Саїде, ризикуючи власним життям, допомагає їм.

Зйомки відбудуться в Україні, Грузії та Ізраїлі. В фільмі буде задіяний інтернаціональний акторський склад, в тому числі голлівудські зірки, актори кримськотатарського та українських театрів, а також німецькі актори.

Прокат фільму заплановано на осінь 2017 року.

«Фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва особливий для нас проект. Для нас важливо підтримувати творчість цього видатного режисера, людини, яка довела, що в кінематографі може створювати успішні і актуальні фільми, що знаходять шлях до серця глядача і в той же час піднімають важливі теми. В цьому проекті Держкіно не є основним фінансовим донором. Наш внесок складає близько третини бюджету 10 млн. грн. І для нас це позитивний сигнал, це означає, що в цей проект вірять і приватні інвестори, й іноземні копродюсери», підкреслив Пилип Іллєнко.

Він зазначив, що тема фільму надзвичайно актуальна. Вона пов’язана з історією кримськотатарського народу, і зараз це одне з найболючіших питань, про яке треба говорити. Крім того, вона пов’язана з Другою світовою війною і трагічними подіями, що тоді відбувалися, в тому числі і в контексті злочинів проти людяності.

«Ця історія документальна про те, як у місті Бахчисараї дівчина на ім’я Саїде Аріфова, кримська татарка, під час Другої світової війни врятувала від смерті близько 90 єврейських дітей, яких відправляли з Керчинського дитбудинку для проведення дослідів у тодішню фашистську Німеччину. Трапилось так, що у них була вимушена затримка в Криму і вони потрапили під її крило», розповів про сюжет фільму Ахтем Сеітаблаєв.

Він зазначив, що у фільмі будуть підняті й важливі для сьогоднішнього дня питання співіснування людей різних конфесій, різних переконань. «Однією з причин того, що сьогодні країна перебуває в стані війни, є брак знань про тих, хто живе поруч. І є відчуття, що спеціально була нав’язана така система, бо якщо люди мало знають один про одного, у цей вакуум незнання можна помістити дуже багато страхів. І мене радує, що в Україні з’явився запит на свою історію, на бажання дізнатися якомога більше про тих, хто живе поруч», сказав режисер.

За його словами, ця історія також надзвичайно важлива для кримських татар, більшість з яких і далі живуть в Криму. «Тут, на материковій Україні, ми ще раз нагадуємо про те, що Крим це Україна, і про те, що історія кримських татар як невід’ємної частини України надзвичайно важлива для нашої держави. Але політична складова не буде домінувати у фільмі, ми прагнемо розповісти історію про матір і дітей», підкреслив Ахтем Сеітаблаєв.

Ахтем Сеітаблаєв планує на головну роль у своєму фільмі запросити світову зірку, а також планує знятися у ньому сам.

«Пошук актриси на головну роль ще не закінчено. Щодо виконавиці у нас багато мрій. Участь актриси, яку ми хочемо залучити, дуже б зміцнила історію фільму в плані творчості, з іншого боку, це була б хороша маркетингова складова. Дуже сподіваюсь, що найближчим часом я озвучу це ім’я», – сказав Ахтем Сеітаблаєв, додавши, що «максимум до кінця січня» знатиме, хто гратиме головну роль.

Якщо ж контракт із зіркою укласти не вдасться, то, за його словами, скоріш за все шукатимуть невідому актрису, яка «абсолютно точно відповідатиме образу». «Ми ведемо переговори з низкою акторських агентств і конкретно з деякими актрисами в Туреччині, в Ірані та Ізраїлі», – уточнив режисер.

Він також зазначив, що спробує сам зіграти у фільмі невелику роль.

«Я постійно намагаюся залізти в кадр, адже за однією з професій я – актор. Не знаю, наскільки це буде доречно, але припас для себе невеличку роль. До того ж слухаю старших товаришів, таких, як Георгій Данелія, які кажуть, що присутність режисера в кадрі позитивно впливає на фільм», – сказав Ахтем Сеітаблаєв.

За словами режисера, зйомки розпочнуться навесні, планується, що це будуть натурні зйомки в Грузії, де зніматимуть події, що насправді розгорталися в Бахчисараї. А на екрани фільм планується випустити восени 2017 року, адже до прокату він побуває на фестивалях.

«Ми будемо намагатися створити максимально широку фестивальну історію для нашого фільму і подавати його, в першу чергу, на фестивалі класу “А”, зокрема на Берлінський МКФ. З цією творчою командою і такою драматургією ми мріємо про те, що наша історія буде цікава, зокрема, і для фестивалів», – підкреслив режисер.

За словами співпродюсера фільму Андрія Ярмака, вже сьогодні до проекту є великий інтерес у світі, зокрема з боку прибалтійських, грузинських, турецьких, низки європейських телекомпаній. «Ми сподіваємось на справжній світовий прокат», – підкреслив він.

За інформацією Держкіно та «Укрінформу»