Розпочинається робота над створенням художнього фільму Ахтема Сеітаблаєва «Її серце»

1463468298

2 грудня 2015 року під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ» було оголошено про початок роботи над створенням художнього фільму Ахтема Сеітаблаєва «Її серце».

Про таке розповіли режисер-постановник Ахтем Сеітаблаєв, продюсер фільму Іванна Дядюра, співпродюсер фільму Андрій Ярмак і голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Фільм «Її серце» створюють за підтримки Держкіно, він є переможцем 7-го конкурсного відбору кінопроектів Держкіно.

2 грудня 2015 року Державне агентство України з питань кіно уклало державний контракт з компанією-виробником фільму «Її серце» ТОВ «Ідас фільм» про надання державної фінансової підтримки. Загальний бюджет фільму понад 31 млн. грн. Частка державного фінансування складає 10 млн. грн.

Автор сценарію фільму – Микола Рибалка, оператор-постановник – Володимир Іванов, художник-постановник – Шевкет Сейдаметов, художник по костюмах – Надія Кудрявцева, композитор – Сергій Круценко.

За сюжетом, заснованим на реальних подіях, під час Другої світової війни вісімнадцятирічна татарка Саїде намагається врятувати єврейських дітей-сиріт. Щоб не потрапити в руки фашистів, маленьким іудеям необхідно «перетворитися» на татар, змінити одяг, імена, звичаї і навіть віру. Саїде, ризикуючи власним життям, допомагає їм.

Зйомки відбудуться в Україні, Грузії та Ізраїлі. В фільмі буде задіяний інтернаціональний акторський склад, в тому числі голлівудські зірки, актори кримськотатарського та українських театрів, а також німецькі актори.

Прокат фільму заплановано на осінь 2017 року.

«Фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва – особливий для нас проект. Для нас важливо підтримувати творчість цього видатного режисера, людини, яка довела, що в кінематографі може створювати успішні і актуальні фільми, що знаходять шлях до серця глядача і в той же час піднімають важливі теми. В цьому проекті Держкіно не є основним фінансовим донором. Наш внесок складає близько третини бюджету – 10 млн. грн. І для нас це позитивний сигнал, це означає, що в цей проект вірять і приватні інвестори, й іноземні копродюсери», – підкреслив Пилип Іллєнко.

Він зазначив, що тема фільму надзвичайно актуальна. Вона пов’язана з історією кримськотатарського народу, і зараз це одне з найболючіших питань, про яке треба говорити. Крім того, вона пов’язана з Другою світовою війною і трагічними подіями, що тоді відбувалися, в тому числі і в контексті злочинів проти людяності.

«Ця історія документальна – про те, як у місті Бахчисараї дівчина на ім’я Саїде Аріфова, кримська татарка, під час Другої світової війни врятувала від смерті близько 90 єврейських дітей, яких відправляли з Керчинського дитбудинку для проведення дослідів у тодішню фашистську Німеччину. Трапилось так, що у них була вимушена затримка в Криму і вони потрапили під її крило», – розповів про сюжет фільму Ахтем Сеітаблаєв.

Він зазначив, що у фільмі будуть підняті й важливі для сьогоднішнього дня питання співіснування людей різних конфесій, різних переконань. «Однією з причин того, що сьогодні країна перебуває в стані війни, є брак знань про тих, хто живе поруч. І є відчуття, що спеціально була нав’язана така система, бо якщо люди мало знають один про одного, у цей вакуум незнання можна помістити дуже багато страхів. І мене радує, що в Україні з’явився запит на свою історію, на бажання дізнатися якомога більше про тих, хто живе поруч», – сказав режисер.

За його словами, ця історія також надзвичайно важлива для кримських татар, більшість з яких і далі живуть в Криму. «Тут, на материковій Україні, ми ще раз нагадуємо про те, що Крим – це Україна, і про те, що історія кримських татар як невід’ємної частини України надзвичайно важлива для нашої держави. Але політична складова не буде домінувати у фільмі, ми прагнемо розповісти історію про матір і дітей», – підкреслив Ахтем Сеітаблаєв.

Ахтем Сеітаблаєв планує на головну роль у своєму фільмі запросити світову зірку, а також планує знятися у ньому сам.

«Пошук актриси на головну роль ще не закінчено. Щодо виконавиці у нас багато мрій. Участь актриси, яку ми хочемо залучити, дуже б зміцнила історію фільму в плані творчості, з іншого боку, це була б хороша маркетингова складова. Дуже сподіваюсь, що найближчим часом я озвучу це ім’я», – сказав Ахтем Сеітаблаєв, додавши, що «максимум до кінця січня» знатиме, хто гратиме головну роль.

Якщо ж контракт із зіркою укласти не вдасться, то, за його словами, скоріш за все шукатимуть невідому актрису, яка «абсолютно точно відповідатиме образу». «Ми ведемо переговори з низкою акторських агентств і конкретно з деякими актрисами в Туреччині, в Ірані та Ізраїлі», – уточнив режисер.

Він також зазначив, що спробує сам зіграти у фільмі невелику роль.

«Я постійно намагаюся залізти в кадр, адже за однією з професій я – актор. Не знаю, наскільки це буде доречно, але припас для себе невеличку роль. До того ж слухаю старших товаришів, таких, як Георгій Данелія, які кажуть, що присутність режисера в кадрі позитивно впливає на фільм», – сказав Ахтем Сеітаблаєв.

За словами режисера, зйомки розпочнуться навесні, планується, що це будуть натурні зйомки в Грузії, де зніматимуть події, що насправді розгорталися в Бахчисараї. А на екрани фільм планується випустити восени 2017 року, адже до прокату він побуває на фестивалях.

«Ми будемо намагатися створити максимально широку фестивальну історію для нашого фільму і подавати його, в першу чергу, на фестивалі класу “А”, зокрема на Берлінський МКФ. З цією творчою командою і такою драматургією ми мріємо про те, що наша історія буде цікава, зокрема, і для фестивалів», – підкреслив режисер.

За словами співпродюсера фільму Андрія Ярмака, вже сьогодні до проекту є великий інтерес у світі, зокрема з боку прибалтійських, грузинських, турецьких, низки європейських телекомпаній. «Ми сподіваємось на справжній світовий прокат», – підкреслив він.

За інформацією Держкіно та «Укрінформу»