10 грудня у кінопрокат виходить знятий одним кадром фільм «Вікторія»

Viktoria

10 грудня 2015 року в український прокат виходить фільм «Вікторія» Себастьяна Шиппера, володаря «Срібного ведмедя» Берлінале. Двогодинна картина віртуозно знята одним кадром, без єдиної монтажної склейки.

Вікторія – іспанська дівчина, яка віднедавна живе у Берліні. Одного разу на виході з клубу вона знайомиться з чотирма хлопцями – Зонне, Боксером, Блінкером і Фусом. Хлопці обіцяють показати їй «справжній Берлін». Але прогулянкою нічним містом справа не обмежується. Виявляється, що хлопцям потрібно розібратися зі старим боргом, та оскільки один з них занадто п’яний, вони просять Вікторію побути водієм.

Фільм тривалістю 134 хвилини знятий одним кадром, без монтажу. Для цього знадобилося три спроби (три дублі по 2 години 20 хвилин). Спочатку сценарій був дуже коротким і займав лише 12 сторінок, значна частина діалогів фільму – імпровізація під час зйомок.

Операторська робота Стурла Брандта Гровлена була відзначена «Срібним ведмедем» Берлінського кінофестивалю за видатні художні досягнення. Крім того, «Вікторія» здобула Приз гільдії німецького артхаусу і Приз газети Berliner Morgenpost.

«Цей фільм потряс мій світ», – так прокоментував картину режисер Даррен Аронофскі, голова журі Берлінале–2015.

«Вікторія» стала тріумфатором національної премії Німецької кіноакадемії «Лола», отримавши нагороди у номінаціях за найкращий фільм, режисуру, музику, операторську роботу, актрису і актора. Саундтрек до запаморочливої прогулянки написав електронний неокласик Нільс Фрам.

Українська прем’єра «Вікторії» відбулася на 6-му Одеському кінофестивалі, а восени стрічка стала фільмом-відкриттям фестивалю «Нове німецьке кіно».

«Вікторія» Себастьяна Шиппера в українському прокаті з 10 грудня. Фільм побачать глядачі у Києві, Дніпропетровську, Львові, Одесі, Сумах та Харкові.

«Артхаус Трафік», 7 грудня 2015 року