В Україні починається фестиваль «Тиждень італійського кіно–2016»

Tyzhden.Italiiskogo.Kino.16

3 березня 2016 року в Києві та інших містах України починається «Тиждень італійського кіно». У цьому році фестиваль, якій знайомить українського глядача з найяскравішими новинками сучасного кінематографа Італії, відбудеться ушосте. До програми увійшли фільми з конкурсної програми Венеційського і Каннського кінофестивалів.

Фестиваль відкриє історичний трилер «Кров моєї крові» від патріарха італійського кіно Марко Беллоккьо. Похмура стрічка розповість про черницю, яку звинувачують у диявольських підступах і піддають тортурам. Монастир, де розгортаються криваві події, за сюжетом знаходиться у Боббіо – рідному місті Беллоккьо. Фільм був представлений в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю і здобув премію Міжнародної федерації кінопреси (ФІПРЕССІ).

До програми також увійшов новий фільм лауреата Берлінського, Каннського та Венеційського кінофестивалів Нанні Моретті – «Моя мама». Ця частково автобіографічна картина оповідає про Маргариту, яка намагається впоратися одночасно зі зйомками фільму й новинами про важку хворобу своєї матері. Стрічка була представлена в основному конкурсі Канн, де отримала приз Екуменічного (християнського) журі. Один з найстаріших журналів про кіно, французький Cahiers du Cinéma, назвав картину Моретті найкращим фільмом 2015 року, помістивши її у перший рядок свого рейтингу.

Темну сторону життя тихого альпійського села покаже трилер «Крижаний ліс». За позірним спокоєм селища ховається підпільний трафік із переправлення нелегальних мігрантів до Західної Європи. Запрошеними зірками фільму стали одіозний Емір Кустуріца та росіянка Ксенія Раппопорт.

Не обійшлося і без традиційної для Італії історії чуттєвого кохання. «Пристебніть ремені» – мелодрама про турбулентні стосунки грубого механіка й витонченої дівчини. Попри відмінності, пара не може розлучитися й жити одне без одного. Автором картини виступив італійський режисер і сценарист турецького походження Ферзан Озпетек.

За авіаперевезення фестиваль вдячний компанії «Міжнародні Авіалінії України», надійному партнеру, який уже багато років підтримує міжнародні кінофоруми та прокат артхаусного кіно у нашій країні, допомагаючи разом відкривати світ Україні.

«Тиждень італійського кіно» стартує 3 березня. У цьому році фестиваль приймають Київ, Вінниця, Запоріжжя, Львів, Маріуполь, Одеса, Харків, Чернівці. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. Партнер відкриття кінофоруму в столичному кінотеатрі «Київ» – італійський парфумерний дім Trussardi, офіційний партнер заходу – TM Marengo. Фестиваль організований компанією «Артхаус Трафік» за підтримки Посольства Італії в Києві.

«Артхаус Трафік», 29 лютого 2016 року