Про Lviv Film Meetings 2017

Lviv.Film.Comission

22 грудня 2017 року з 10:30 до 16:00 у Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбулися четверті Львівські кінозустрічі.

Подія відбулася у форматі напрацювання дорожньої карти та обговорення представниками місцевих органів самоврядування, громадськими активістами та кіноагентами можливих сценаріїв розвитку кіноіндустрії у Західному регіоні України. Учасниками кінозустрічей стали представники Львова, Чернівців, Тернополя, Івано-Франківська, Трускавця та інші.

До програми цьогорічних кінозустрічей увійшла скайп-розмова та презентація представниці Сербської кінокомісії та Європейської мережі кінокомісій Міліци Боґаніч, в рамках якої вона поділилася практичним досвідом створення на налагодження діяльності таких організацій у Європі, а також поспілкувалася з учасниками кінозустрічей та відповіла на усі актуальні питання щодо форм діяльності та основних функцій кінокомісій як на локальному, так і на міжнародному рівні.

«Кінематографія – не лише частина культури та процес створення фільмів. Вона також має стосунок до локальної зайнятості кадрів, економічного піднесення та розвитку усіх бізнес структур, дотичних до кіно» , – зазначила Міліца Боґаніч.

У лекційному блоці кінозустрічей також відбулася коротка презентація головного спеціаліста сектору популяризації національних фільмів та міжнародного співробітництва Державного агентства України з питань кіно Артема Голосова, під час якої він розповів про основні засади підтримки кінокомісійного руху в Україні, а також окреслив межі такої законодавчої та адміністративної підтримки на локальному та національному рівні.

У дискусійному блоці учасники кінозустрічей спільно визначили основні больові точки розвитку кінематографії у Західній Україні, окреслили ефективну систему діяльності кінокомісій в Україні, а також обрали можливі форми співпраці між ними у регіоні.

У результаті активних обговорень вдалося досягнути таких завдань та домовитись про такі форми майбутньої співпраці:

– організація серії навчальних заходів, тренінгів та майстер-класів для локейшн менеджерів, напрацювання та нагромадження спільної бази кінолокацій Західного регіону;

– створення та накопичення учасників до єдиної акторської бази;

– промоція українського кіно, шляхом кооперації та інформаційної підтримки кіно на локальному рівні, створення переліку усіх кіноподій (кінофестивалів, форумів, платформ та ін.) Західного регіону.

– кооперація кінокомісій Західної України в рамках діяльності єдиного інтеграційного об’єднання.

Основним завдання цьогорічних кінозустрічей з боку Львівської кінокомісії була розробка спільної стратегії розвитку кіноіндустрії спільно з колегами та налагодження комунікації між організаціями. Кінокомісія – нова для України структура, яка шляхом своєї практичної діяльності та на основі досвіду європейьких колег повинна стати фасилітатором розвитку індустрії на місцях. Об’єднання таких організацій на регіональному рівні дасть змогу оперативніше та ефективніше впливати на загальнонаціональні кінопроцеси в країні,  а також дозволить налагодити професійний взаємообмін між ними.

Організаторами Львівських кінозустрічей–2017 є Львівська кінокомісія за підтримки Львівської міської ради, Центру Митрополита Андрея Шептицького та мистецької формації Wiz-Art.

Традицію проведення щорічних кінозустрічей (перші Львівські кінозустрічі) було започатковано у 2014 році мистецькою формацією Wiz-Art  з метою пожвавлення розвитку локального кіновиробництва. У 2015 та 2016 році другі та треті Львівські кінозустрічі було реалізовано Львівською кінокомісією за підтримки Львівської міської ради.

Львівська кінокомісія, 23 грудня 2017 року