26 жовтня – український фільм «Школа №3» виходить у прокат

Shkola3

26 жовтня 2017 року в український кінопрокат виходить фільм-призер Берлінале – документальна стрічка «Школа №3» Ґеорґа Жено та Лізи Сміт про дорослішання в часи війни на Донбасі.

«Школа №3» – це історія тринадцятьох школярів з Миколаївки, які стали свідками бойових дій в рідному місті. Фільм складається з їх монологів.

Світова прем’єра фільму відбулася в рамках 67-го Берлінського кінофестивалю, де «Школа №3» була нагороджена Ґран-прі секції Generation 14plus, яка присвячена фільмам про дітей та для дітей.

Разом із премією автори фільму отримали 7 500 євро.

Бажаючи підтримати розвиток Миколаївки, автори «Школи №3» – Tabor Production у співпраці з «Театром Переселенця» та Платформою сучасного мистецтва Playground.DOС оголосили про конкурс на отримання ґранту в розмірі 20 000 грн. для соціально-культурних проектів.

Взяти участь у конкурсі можуть усі бажаючі: для цього потрібно мати ідею та заповнити заявку.

В Україні фільм вперше побачили гості Одеського кінофестивалю, київська прем’єра стрічки відбулася восени в рамках фестивалю «Нове німецьке кіно».

В основу «Школи №3» лягла документальна вистава «Моя Миколаївка» Наталії Ворожбит та Ґеорґа Жено.

Наталія Ворожбит – український драматург, представниця напрямку «нова драма», режисер, сценарист, співзасновниця «Театру переселенця». Наталія також є сценаристом стрічки «Кіборги» та фільму «Ворошилівград» за однойменним романом Сергія Жадана.

Ґеорґ Жено – співзасновник та куратор документального театрального проекту «Театр.doc», автор більш ніж 80 театральних проектів у Східній Європі.

Ліза Сміт – випускниця міжнародних кіномайстерень, автор кількох короткометражних робіт. «Школа №3» – її дебютний повнометражний фільм.

Офіційна інформація