У Будинку кіно – вечір пам’яті до 25-х роковин Спітакської трагедії

Spitak

З нагоди 25-х роковин Спітакської трагедії в Будинку кіно відбудеться показ фільму Віктора Шкуріна «Розділю твій біль» (1989, 50 хв.), що розповідає про долі постраждалих і рятувальників, та зустріч із творчою групою фільму й учасниками подій.

Спітакська трагедія – катастрофічний землетрус (магнітуда 7.2, бальність в эпіцентрі — 10 балів за міжнародною шкалою Мєдвєдєва—Шпонхойєра—Карніка MSK — 64, глибина гіпоцентру — приблизно 10—20 кілометрів), що стався 7 грудня 1988 о 12 годині 41 хвилин за місцевим часом (7 год. 41 хв. за Ґрінвічем) на північному заході Вірменської РСР.

У результаті землетрусу було повністю зруйновано місто Спітак і 58 сіл. Частково зруйновано було міста Ленінакан, Степанаван, Кіровакан і ще більше 300 населених пунктів. Загинули щонайменше 25 тисяч чоловік, ще близько ста сорока тисяч стали інвалідами. 514 тисяч людей залишилися без даху над головою.

Загалом землетрус охопив близько 40% території Вірменії. Приблизно 40 промислового потенціалу Вірменії в результаті землетрусу було виведено з ладу. Через ризик аварії було зупинено Вірменську АЕС. Економічний збиток від лиха перевищив 13 млрд. доларів.

Спітакський землетрус, разом з Чорнобильською трагедією, став найстрашнішою катастрофою останніх років існування СРСР. Допомогу в ліквідації наслідків землетрусу СРСР надали більше ста країн, в тому числі, українські рятувальники.

Віктор Шкурін – український режисер-документаліст. Заслужений діяч мистецтв України (1976). Народний артист України (2002). Лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1993). Член Національної спілки кінематографістів України.

Вечір відкриє голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, зі словом виступить Надзвичайний і Повноважний посол Вірменії в Україні Андранік Манукян.

Спогадами поділяться члени українського загону рятувальників, керівники загону – М. Катеренчук, І. Степанов та інші.

Після показу фільму «Розділю твій біль» заплановане обговорення.

18 грудня 2013 року, середа, Синій зал Будинку кіно (Київ, вул. Саксаганського, 6), початок о 18:30.

Акредитація журналістів: 097 827 14 37, viktorhlon@gmail.com – Віктор Глонь.

НСКУ, 10 грудня 2013 року