У Харкові відбувся День українського кіно

1467870667

30 червня 2016 року, незважаючи на несприятливу погоду, у фан-зоні Євро-2016 у Харкові відбувся кінопоказ під відкритим небом, повідомляє «Справжня варта».

У програмі була представлена низка українських фільмів як для дорослої, так і для дитячої аудиторії. Глядачі мали нагоду на великому екрані подивитися такі стрічки, як «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка, «Іван Сила» Віктора Андрієнка та Ігоря Письменного, «Поводир» Олеся Саніна, «Чемпіони з підворіття» Ахтема Сеітаблаєва та «Незламна» Сергія Мокрицького. А для найменших глядачів відбувся показ нових серій анімаційного фільму «Козаки. Футбол» Марини Медвідь.

«Ми вирішили таким чином продемонструвати свою громадянську позицію, – зазначила Ольга Воїнова, маркетолог кінотеатру «Планета Кіно. Харків». – Звичайно, не змогли оминути таку масштабну фан-зону на площі Свободи. І виникла ідея – зробити День українського кіно. Показати фільми, які нещодавно були в прокаті в наших кінотеатрах. І показати весь спектр українського кінематографу. Щоб він став трохи ближчим українському глядачеві та показав все різноманіття форм, показав історію українського кінематографу. Бо ми дійсно маємо чим пишатися».

Деякі з представлених кінострічок вже демонструвалися на великих екранах. Організатори ретельно підбирали кожен фільм, узгоджуючи свій вибір з Державним агентством України з питань кіно.

«Так, щоб достукатися до серця кожного глядача, – додала Ольга Воїнова. – Як ви знаєте, у нас була і дитяча програма. Ми показали нові серії «Козаків», які були спеціально зняті до Євро-2016. Ми підбирали більш розважальну програму і знайшли фільм «Чемпіони з підворіття». Це історія, знята на основі реальних подій. Про команду безхатьків, яка виграла чемпіонат світу серед таких, як вони. Це правда. Також у нас буде демонструватися фільм «Іван Сила». І дві дуже сильні стрічки. Це «Незламна» та «Поводир». Ці фільми не потрібно представляти. Бо вони були вже представлені та завоювали дуже багато нагород на престижних міжнародних конкурсах і фестивалях».

«Справжня варта», 30 червня 2016 року