Канал «Україна» покаже документальний фільм «Покоління Бурштин»

1467976961

16 липня 2016 року на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра документального авторського фільму Ірини Каблучко «Покоління Бурштин», інформує «Детектор медіа».

У стрічці йдеться про бурштиновий ажіотаж, що охопив жителів північого заходу України. Місцеві жителі нелегальним способом видобувають каміння в режимі нон-стоп, ризикують своїми життями, порушують закони, а також руйнують і знищують природу.

Бажання заробити гроші захопило навіть дітей. Єдине, чого хоче місцеве підростаюче покоління, – організувати бригаду і купити помпу для видобутку «сонячного каменю». Робота на «клондайках» приносить дітям не тільки швидкі гроші, а й хвороби. Здобуваючи напівкоштовні камені в важких і небезпечних умовах, вони ризикують своїм здоров’ям, а іноді й життям.

«Ці діти живуть у паралельному світі. Жарти у них про бурштин, пісні про бурштин, в зошитах вони малюють бурштин. Камінь поневолив їхню свідомість. Всі говорять тільки про те, скільки грошей втрачає держава, і ніхто не говорить про те, що український народ втрачає своє майбутнє! Наша нація вимирає, майже всюди мінусова народжуваність. Полісся –єдиний регіон, який є демографічною житницею для України. Але як вийшло так, що ця «житниця» перетворилася на кримінальну республіку?», – сказала Ірина Каблучко, автор документального фільму.

«Детектор медіа», 5 липня 2016 року