«Україно, goodbye!» на IV фестивалі українського кіна в Кембриджі

Ukraine.Goodbye

Нові фільми українських режисерів демонструвалися на IV щорічному фестивалі українського кіна, що проходив 11–12 листопада в Кембриджі (Велика Британія). Цей фест проводиться в рамках Програми україністики в Університеті Кембриджа.

Щороку відвідувачі фестивалю вщент заповнюють кінозали, щоб переглянути найкращі стрічки сучасного українського кінематографа, а також іншоземні документальні фільми про Україну.

У п’ятницю 11 листопада режисери Володимир Тихий та Марина Врода представили свої роботи в Кембриджі та поспілкувалися з відвідувачами фестивалю, які з’їхалися на цей захід з усієї Великої Британії. Володимир Тихий демонстрував короткометражні стрічки з нового спільного режисерського проекту «Україно, goodbye!», який є продовженням сенсаційного проекту «Мудаки: Арабески». Марина Врода представила свою серію короткометражних фільмів, включно з картиною «Крос», яка здобула «Золоту пальму» на Каннському фестивалі 2011 року.

«Для нас велика радість і честь запросити Володимира Тихого та Марину Вроду представити нам свої видатні роботи», – сказав керівник Програми україністики в Університеті Кембриджу доктор Рорі Фіннін. «Ці режисери сміливо розширюють звичні рамки кіномистецтва та висвітлюють гострі суспільні проблеми у своїх стрічках. Українське кіно відроджується, і ми щиро пишаємось можливістю представляти його британському глядачу», – додав пан Фіннін.

Водночас з Четвертим щорічним фестивалем українського кіна, у рамках Програми україністики в Університеті Кембриджа також проведено перший міжнародний симпозіум, присвячений кінематографу Ігора Савченка (1906-1950), роботи якого (зокрема, «Богдан Хмельницький» і «Тарас Шевченко») переважно не відомі на Заході. Учнями Савченка були такі знані кіномитці постсталінської доби, як Марлєн Хуцієв, Сергій Параджанов, Олександр Алов та Володимир Наумов.

«Україно, Goodbye!», 12 листопада 2011 року