Українські підлітки приєднуються до журі Європейської кіноакадемії

EFA.Young.Audience.Award.16

Цієї весни у Києві юні глядачі вже вдруге виступлять як журі Європейської кіноакадемії. Разом з усією Європою 8 травня 2016 року українці переглянуть три фільми-претендента на престижну нагороду Young Audience Award і визначать переможця.

8 травня, у День юного глядача, 31 європейське місто проведе показ, на якому діти 12–14 років подивляться три фільми-фіналіста премії. До шорт-ліста цього року увійшли три стрічки для дітей – «Хлопчики» (Швеція), «Рауф» (Туреччина) і «Міс Неможливе» (Франція).

Картина «Хлопчики» від шведської режисерки Олександри Терези Кейнінг порушує складні питання ідентичності та самопізнання на прикладі трьох дівчаток, які магічним чином змінили стать. Актуальною виявляється й турецький «Рауф», чия дія відбувається у віддаленому курдському поселенні. Французька підліткова комедія «Міс Неможливе» розповість про примхливу Аврору, яка має пережити всі емоційні злети й падіння своїх 13 років.

Київський показ Young Audience Award відбудеться 8 травня у кінотеатрі «Жовтень». Після показу молоді люди виступлять як журі й віддадуть свої голоси за найкращий фільм. Результати національних голосувань у той же день будуть передані в Ерфурт (Німеччина). За їх підсумками під час відеоконференції в Ерфурті буде оголошений загальноєвропейський переможець – лауреат Young Audience Award–2016.

Організаторами Young Audience Award в Україні виступає фестиваль для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» спільно з Goethe-Institut в Україні та кінотеатром «Жовтень». «Чілдрен Кінофест–2016» відбудеться у 17 містах країни з 27 травня по 5 червня. Місія фестивалю – популяризувати кіно серед дітей різного віку й розвивати традиції сімейного культурного дозвілля.

«Артхаус Трафік», 4 травня 2016 року