Найкращі оскарівські короткометражки–2016 виходять у кінопрокат 12 травня

Oscar.Shorts.16

Цієї весни в Україну повертається традиційна добірка найкращих короткометражних фільмів за версією Американської кіноакадемії. Нова колекція Oscar Shorts виходить у прокат 12 травня 2016 року.

Премія «Оскар» – одна з головних кіноподій року, у тому числі у світі короткометражних фільмів. Члени Американської кіноакадемії щорічно відзначають найкращі творіння режисерів з усіх куточків світу. «Oscar Shorts–2016» – це унікальний шанс побачити їх усі на великому екрані й дізнатися, за що і кому цього року дісталася заповітна статуетка.

До цьогорічного шорт-ліста короткометражної номінації потрапили 5 картин. Дві з них представляють Великобританію. «Заїка» – це історія сучасного ескапіста, хлопця на ім’я Грінвуд, який спілкування в інтернеті вважає кращим за реальний світ. Та листування з чарівною Еллі змусить його змінити свій світогляд і зазирнути в очі своїм страхам. Саме «Заїка» став найкращим короткометражним фільмом 2015 року за версією американських кіноакадеміків.

Інша британська картина, «Друг», була створена спільно з Косово, і присвячена дружбі двох хлопців під час війни. Стрічка Джеймі Донахью фігурувала і в іншій престижній добірці – десятці фіналістів Манхеттенського фестивалю короткометражних фільмів.

Сучасне протистояння Палестини та Ізраїлю – і можливість діалогу між цими країнами – знайшли відображення у короткометражці «Аве Марія» спільного палестино-французького виробництва. Подорожжю на Близький Схід також стане стрічка «День перший», де перекладачка супроводжує загін американської армії у пошуках терориста. Сюжет картини Генрі Хьюджеса заснований на реальних подіях.

Найдовша робота у добірці – «Все буде добре», що представляє Німеччину і Австрію. Незважаючи на назву, історія розлученого батька, який забирає свою маленьку дочку зі школи, обіцяє бути напруженою.

Колекція найкращих короткометражних стрічок року, Oscar Shorts 2016, виходить в український прокат 12 травня. Напередодні у столичному кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбудеться допрем’єрний показ. Офіційний спонсор – TM Stella Artois, смачний партнер ТМ «Mr.Grill».

Добірку побачать глядачі у Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Львові, Одесі та Харкові. Oscar Shorts 2016 демонструється в українській озвучці. У столичному кінотеатрі «Жовтень» фільми можна побачити мовою оригіналу з субтитрами.

«Артхаус Трафік», 4 травня 2016 року