В Києві стартує кіноклуб на підтримку кінотеатру «Жовтень»

Vratuy.Zhovten.1

26 лютого 2015 року в Києві стартує благодійний кіноклуб «Врятуй Жовтень», де будуть показані новинки авторського кіно. Кошти, зібрані з продажу квитків, підуть на реконструкцію знаменитого київського кінотеатру, що постраждав від пожежі восени минулого року.

У рамках кіноклубу щочетверга в кінотеатрі «Сінема Сіті» відбуватимуться вечірні покази. Третину збору буде передано до благодійного фонду «Відновимо разом» на відновлення кінотеатру «Жовтень».

Уже в цей четвер, 26 лютого о 19:15, кіноклуб відкриє спортивна драма «Мисливець на лисиць» – володар 5 номінацій на «Оскар» і призу Канн за найкращу режисуру. У програмі на березень – французькі хіти «Зільс-Марія» та комедія «Божевільне весілля», найкращий фільм 5-го Одеського кінофестивалю «Побачення наосліп» та документальна хроніка Революції Гідності «Все палає».

Ініціаторами кіноклубу виступили кінотеатр «Сінема Сіті», дистрибутори кіно і громадська організація «Врятуй Жовтень».

Нагадаємо, що 29 жовтня 2014 року, під час кінопоказу, у залі київського кінотеатру «Жовтень» зловмисники здійснили підпал. У результаті кількагодинної пожежі приміщення серйозно постраждало – обвалився дах, згоріли кінопроекторні кімнати разом із технікою. Відтоді кінотеатр не працює. Громадська ініціатива «Врятуй Жовтень», створена невдовзі після трагедії, лобіює ефективний та прозорий процес відбудови кінотеатру і якнайшвидше відновлення його роботи.

«Жовтень» – київський кінотеатр, побудований і відкритий 1930 року. Відтоді він незмінно був одним з найпопулярніших місць відпочинку киян. Починаючи з 2000 року «Жовтень» став найбільшим київським майданчиком для незалежного та фестивального кіно. Учасники організації «Врятуй Жовтень» стверджують: «Це був улюблений кінотеатр киян, з яким у багатьох пов’язані особисті спогади. Саме тому громада сприйняла підпал «Жовтня» як особисту образу і з перших хвилин пожежі стала на його захист. Справа відновлення кінотеатру – справа честі для багатьох киян».

Адреса кіноклубу: кінотеатр «Сінема Сіті», Київ, вул. Горького, 176 (ТРЦ Ocean Plaza, 3 поверх).

«Артхаус Трафік», 25 лютого 2015 року