Відповідь телеканалу новин «24» на відкритий лист…

1463407882

13 травня 2016 року автори і знімальна група документального фільму «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» звернулися із відкритим листом до керівництва телеканалу новин «24», телемайстри якого змонтували із матеріалів стрічки свій сюжет, не питаючи на те жодної згоди.

Подаємо відповідь колективу телеканалу новин «24» на лист.

Творчому колективу фільму «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди», відповідь на відкритий лист 

Колектив телеканалу новин «24» глибоко стурбований ситуацією, що склалася довкола однієї з програм циклу «Зроблено в Україні», у якій йшлося про історію села Бучак.

Проект «Зроблено в Україні» розповідає про видатних і впливових особистостей, знакові винаходи та визначні місця України – все те, чим ми, українці, можемо пишатися у цей нелегкий для нас час. Цикл виходить в ефірі телеканалу близько двох років, його любить і цінує наша аудиторія, і нам безмежно прикро, що саме в цьому проекті ми припустилися такої ганебної помилки ще на етапі його підготовки.

Телеканал «24» визнає, що творча група, яка готувала до ефіру програму «Як радянська влада знищила український Голлівуд» (тривалість 2 хв. 38 сек.) при монтажі використала 16 секунд відео із трейлеру до фільму «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди», не отримавши на це вашого дозволу. Так, безумовно, редактор програми мала б звернутися до вас із проханням дозволити використати ці кадри з трейлеру, який є у вільному доступі на youtube.

Також визнаємо, що титр, який з’являється в програмі на 2 хв. 24 сек. – «КАДРИ З Д/Ф “ГОЛЛІВУД НАД ДНІПРОМ”» – є неповною назвою фільму. Повну назву ми ніяк би не змогли розмістити через технічні обмеження кількості символів в титрах.

Нам справді дуже прикро, що так сталося. Творчий колектив проекту сповна визнає свою провину і понад усе прагне залагодити ситуацію, що склалася. Бо зараз виходить так, що команда фільму зробила надзвичайно важливу і корисну справу – відкрили забутий куточок України і розповіла про нього усьому світові. Ми з найкращих міркувань підхопили тему і розповіли про неї нашій аудиторії в форматі новинного каналу. Натомість замість того, аби разом просувати і популяризувати цікаве і забуте українське – маємо конфлікт і порушення ваших авторських прав. Нам дуже шкода і прикро.

Ми готові вибачитися усіма доступними способами, які ви вважатимете прийнятними. Зокрема, ми пропонуємо спільно зробити нову програму циклу «Зроблено в Україні», у якій повністю зосередимо увагу саме на вашій документальній стрічці і історії її створення (програма вийде в ефір не менше 7-ми разів, як і програма, яка стала приводом до конфлікту). Також ми готові зробити інформаційний сюжет про ваш фільм і розмістити його у випуску новин в прайм-тайм. Наголошуємо – ми визнаємо свою провину і понад усе прагнемо і залагодити нашу помилку.

Колектив телеканалу новин «24»