Відбувся VII Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова

MolodeTV

12 травня 2016 року у столичному Будинку кіно відбулася церемонія нагородження переможців X Всеукраїнського та VII Міжнародного фестивалю «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова. 

Журі фестивалю очолив голова НСКУ Сергій Тримбач. Він привітав учасників фестивалю та вручив головний приз журі.

Цьогорічний фестиваль було присвячено пам’яті легенди українського телебачення Тамари Щербатюк.

В конкурсних програмах взяли участь студенти та молоді телевізійники з усього світу: 2016 року фестивальну географію доповнили Венесуела та Нігерія.

Фестиваль визначав переможців у десяти номінаціях:

1. Інформаційна програма.
2. Публіцистична програма.
3. Науково-пізнавальна програма.
4. Постановочна відеоробота.
5. Музичний відеокліп.
6. Програмний продукт (реклама, анонс, заставка, соціальна реклама).
7. Анімаційна відеоробота.
8. Програми для дітей та молоді.
9. Студентська відеоробота.
10. Критичні і наукові розробки в галузі екранної творчості.

З 2013 року Оргкомітет фестивалю для переможця в номінації «Постановочна відеоробота» започаткував спеціальний приз імені кінорежисера Андрія Бенкендорфа.

2016-го організатори вирішили вручати переможцю в категорії «Краща тележурналістська робота» спеціальний приз імені Тамари Щербатюк.

Тамара Володимирівна Щербатюк (на фото) стояла у витоків українського телебачення, де першою випробувала багато з телеформатів, які й донині є популярними, та 27 років була незмінною ведучою програми «Надвечір’я». Вона пішла із життя 14 травня 2015 року.

«Багато що на нашому телебаченні я зробила першою. Фактично я була першою журналісткою, що вийшла в прямий ефір і вела першу розважальну, свого часу дуже популярну, молодіжну програму «Інтерклуб». Провела перший телеміст між Києвом та Москвою у 1960 році. І, до речі, життя знаменитої програми «На добраніч, діти» розпочалося саме в Києві, а вже потім Москва зробила свою версію. Ми маємо пам’ятати історію вітчизняного телебачення і знати, що нам є, чим пишатися», – розповіла 2014 року в інтерв’ю «Cultprostir» Тамара Щербатюк.

«Cultprostir» і власна інформація