Сергій Волков про виробництво документального фільму «Вдивляючись в темряву»

Vdivlaychis.v.temravy

Кінорежисер Сергій Волков про ситуацію з виробництвом документального фільму «Вдивляючись у темряву».

Ще у лютому 2016-го року фільм переміг у Восьмому конкурсному відборі кінопроектів Держкіно, в категорії «Неігрові тематичні (про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України підчас проведення АТО)».

Передбачалося, що цей проект буде реалізований в ко-продукції двох сторін: ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів» (Україна) і «Grumant productions HB» (Швеція).

При цьому шведська сторона вже повністю профінансувала свою частину фільму (55%), а саме: підготовчий і знімальний періоди. Завершення виробництва має бути здійснено за рахунок коштів, залучених в Україні. Але цього й досі не сталося.

Спочатку в «Укркінохроніки» була багаторічна заборгованість по зарплатах, що не давало студії право отримати фінансування на проект, а після виникли інші «бюрократичні причини», які продовжували затягувати запуск фільму у постпродакшен.

Такий тривалий період простою змусив усіх учасників і партнерів внести корективи в подальше виробництво фільму. В результаті спільних зусиль, шведський продюсер, знімальна група і керівництво студії «Укркінохроніка» прийшли до непростого, але необхідного рішення про зміну студії-виробника в Україні. Зараз проект можна завершити тільки таким чином.

І хоча студія «Укркінохроніка» дійсно опинилася в складній ситуації, її керівництво робить все можливе, щоб посприяти якнайшвидшому завершенню необхідних процедур в цьому питанні. На даний момент всі технічні процедури і документи узгоджуються в Міністерстві культури і в Держкіно.

Додаткова інформація буде офіційно оприлюднена згодом. Але всі ми сподіваємося, що реліз фільму відбудеться вже в наступному році. А поки презентуємо «промо-відео» фільму.

Сергій Волков, «Вдивляючись в темряву», 25 липня 2018 року