В Україні завершився другий «Чілдрен Кінофест»

Children.Kinofest.2015

За підсумками глядацького голосування найкращим фільмом «Чілдрен Кінофесту–2015» стала музична комедія «Фелікс» спільного виробництва ПАР і Великобританії. Урочисте закриття фестивалю відбулося 7 червня 2015 року у Києві.

Юні глядачі фестивалю та їхні батьки оцінювали фільми за 5-бальною шкалою. Музична комедія Роберти Дюрран «Фелікс» про маленького саксофоніста перемогла у міжнародному конкурсі «Чілдрен Кінофесту», отримавши найвищу оцінку головного журі: 4,78. Друге місце з результатом 4, 75 балів посіла лірична анімаційна легенда «Пісня моря» від ірландського режисера Томма Мура. На третьому місці опинився голландський фільм «Буча» Марка де Клое з результатом 4,64 бала.

На церемонії закриття фестивалю були також оголошені переможці конкурсу аматорських короткометражних фільмів «Зніми, як Мельєс!» Гран-прі здобули автори роботи «Боягуз не грає у футбол». За умовами конкурсу, юні учасники створювали свої рімейки фільмів Жоржа Мельєса: головною вимогою було використання прихованого монтажу. Свого фаворита в конкурсі «Зніми, як Мельєс!» обрав телеканал «Піксель» – ним також стала стрічка «Боягуз не грає у футбол», 13 червня вона буде показана в ефірі каналу. Фіналісти були відзначені призами симпатій від журналу «Пізнайко» й торгової марки Uno.

Спеціальним гостем «Чілдрен Кінофесту» стала правнучка Жоржа Мельєса, Марі-Елен Леріссі. На закритті фестивалю в Києві вона представила «Шоу Жоржа Мельєса» – колекцію фільмів легендарного режисера в супроводі живої музики та оповідання. Марі-Елен Леріссі виголошувала тексти, якими понад сотню років тому озвучував власні фільми її прадід. На фортепіано пані Леріссі акомпанував український джазовий музикант Олексій Боголюбов. У номері «Подорож на Місяць» соло виконав запрошений музикант Денис Аду. Марі-Елен Леріссі особисто вручила приз переможцю конкурсу «Зніми, як Мельєс!»

Безкоштовні покази «Чілдрен Кінофесту» відвідали близько 20 тисяч глядачів. Із них 15 тисяч узяли участь у голосуванні. Значна частина глядачів – діти із соціально незахищених верств населення: групи були організовані у співпраці з понад сотнею благодійних організацій та фондів. Чимало молодих людей вперше дивилися фільм у кінотеатрі.

2015 року «Чілдрен Кінофест» відбувся вже вдруге. Фестиваль тривав із 29 травня по 7 червня у 14 містах України. У конкурсній програмі брали участь сім нових зарубіжних кінострічок для юної аудиторії, що представляють Бельгію, Великобританію, Німеччину, Голландію, Данію, Ірландію, Люксембург, Норвегію, Францію і ПАР. Національний кінематограф у позаконкурсній програмі презентувала добірка української анімації від студії «Укранімафільм». Спеціальною подією «Чілдрен кінофест» стала ретроспектива фільмів майстра німого кіно Бастера Кітона.

У травні поточного року «Чілдрен Кінофест» організував перший український огляд і голосування за лауреата Young Audience Award, призу Європейської кіноакадемії за кращий фільм для юної аудиторії. На показі у Києві 40 молодих людей подивилися три фільма-номінанта і виставили їм оцінки. За підсумками оцінок глядачів із 25 міст Європи, в числі яких був Київ, володарем нагороди стала італійська картина про підлітка-супергероя «Невидимий хлопчик».

«Артхаус Трафік», 7 червня 2015 року