Заява Fresh Production Group щодо премії фільму «Ізі» на Венеційському МКФ

Izi

Подаємо заяву Fresh Production Group щодо вручення фільму «Ізі» премії в рамках 75-го Венеційського МКФ.

Шановне панство!

Засмучені нерозумінням і дивними інсинуаціями з приводу отримання українсько-італійським фільмом «IZI» премії на 75-му Венеційському кінофестивалі, змушені дати роз’яснення ситуації.

3 вересня о 11:22 на сайті Mediananny була опублікована стаття Андрія Алферова https://mediananny.com/blog_andreia_alferova/2329545. В цій статті пан Андрій обурливо не точно висловлюється щодо премії Kineo Diamond Award, яку отримав фільм «IZI», чим ввів в оману читачів і спричинив хвилю невдоволення певної кількості українців. Зокрема, у статті стверджувалося, що премія Kineo Diamond Award не має жодного стосунку до Венеціанського кінофестивалю, а це не відповідає дійсності. Про що ми і хочемо повідомити в деталях.

Отже, приз Opera Prima премії Kineo Diamond Award дає право використовувати офіційний символ Венеціанського кінофестивалю в титрах, а також у всій промо-продукції, тому що премія Kineo є частиною Венеціанського кінофестивалю. Цьому беззаперечно свідчить положення в регламенті премії, розміщеному на офіційному сайті Kineo Diamond Award:

http://www.kineo.info/regolamento/ (Регламент)
Art. 13 I Premi Kinéo si assegnano alla Mostra Internazionale d’Arte Cinematografica di Venezia. (Переклад: Нагорода Kinéo належить до Венеціанського міжнародного кінофестивалю.)

http://www.kineo.info/premi-kineo/ (Детальна інформація)
La famiglia del Premio Kinéo, evento speciale collaterale della Mostra del Cinema di Venezia, si compone di una serie di riconoscimenti assegnati da Partner speciali come il Sindacato Nazionale Critici Cinematografici, con le maggiori Case di produzione, con grandi realtà della cultura, della formazione e dell’impresa, i più accreditati siti online, il Centro Sperimentale di Cinematografia, grande fucina del cinema nazionale.
(Переклад: Премія Kinéo – спеціальний захід на Венеціанському кінофестивалі у Венеції, яка складається з серії нагород від спеціальних партнерів, таких як Союз Національних кінокритиків, продакшнів, культурних діячів та акредитованих сайтів – Centro Sperimentale di Cinematografia).

Крім цього, дуже важливо зазначити, що фільм «IZI» не є «італійським фільмом, який фінансувало ДержКіно України. Це ОФІЦІЙНА КО-ПРОДУКЦІЯ ДВОХ КРАЇН: за розподілом фінансування українська сторона, у складі Державного агентства України з питань кіно та виробничої компанії FRESH PRODUCTION GROUP виступила мажоритарієм, забезпечуючи 58% бюджету.

З повагою, небайдужі до правди,
продюсери стрічки Юлія Чернявська , Олег Щербина, Кіара Барбо, Андреа Маньяні , Массимо ді Рокко, Луїджі Наполеоні, Джанпаоло Сміралья , Стефано Бассо.

3 вересня 2018 року

Варто зазначити, що запропонований переклад з італійської міг бути точнішим.

У статті 13 слова «si assegnano», скоріше, означають, що премія «вручається» на Венеційському МКФ, ніж «належить» йому.

А у детальному описі премії означення «evento speciale collaterale», скоріше, веде про те, що це є «спеціальний паралельний захід», ніж просто «спеціальний захід».

БУК