Зйомки фільму «Чорний Ворон» за романом Василя Шкляра розпочнуться цього року

1463769501

Письменник Василь Шкляр анонсував початок зйомок кінострічки і міні-серіалу за своїм романом «Чорний Ворон» протягом року, повідомляє «Детектор медіа».

Про таке він сказав 6 травня 2016 року в Івано-Франківську на фестивалі історичної літератури «Софія».

Василь Шкляр повідомив, що зараз йде робота над сценарієм стрічки «Чорний Ворон».

«З екранізацією пов’язана дуже довга історія. Ще Ющенко звертався до Єжи Гофмана. Режисер прочитав роман в оригіналі і запевнив, що вийде гарне кіно. Проте потім на нього натиснули. І коли його запитали на кінофестивалі “Молодість”, коли буде екранізація роману, він відповів словами Табачника і Колесніченка: “А чому я буду знімати антируський, ксенофобський роман?” Мені було дуже прикро, що він так сказав. Проте можу запевнити, що вже цього року розпочнуться зйомки. Є тверда угода, до липня вже має бути готовий сценарій», – розповів письменник.

Нагадаємо, про підписання угоди між каналом «1+1» і письменником Василем Шкляром про виробництво 4-серійної історичної драми «Залишенець. Чорний Ворон» за мотивами його однойменного роману повідомив у лютому генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко.

«Перед нами стоїть вибір – чи можемо ми створити новий архетип, нові образи для України? Саме тому, ми знімаємо історичну драму за романом Володимира Лиса “Століття Якова”, тому робимо фільм за романом Василя Шкляра “Чорний Ворон”. Ми намагаємось перевести дискурс в іншу площину – нам потрібні власні герої, свої ідеологізми», – сказав він.

Роман «Залишенець. Чорний Ворон» відтворює одну із сторінок вітчизняної історії – боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. На їхньому чорному бойовому прапорі було написано: «Воля України або смерть». У 1921 році чотирирічна війна, яку Росія розв’язала проти Української Народної Республіки, закінчилася. Проте збройна боротьба ще роками тривала майже на всіх теренах України. Повстанці Холодного Яру відчайдушно чинили опір радянській окупації, боролися за свободу українського народу, жертвуючи власним життям.

«Детектор медіа», 9 травня 2016 року