Вночі з 22 на 23 травня о 01:00 у програмі «Арґумент-Кіно» на «1+1» – «Співачка Жозефіна й мишачий народ»

АргументКіно

Вночі з 22 на 23 травня о 01:00 у програмі «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» – дебютний ігровий повнометражний фільм режисера Сергія Маслобойщикова «Співачка Жозефіна й мишачий народ» (1994), також – розмова з мистецтвознавцем Вадимом Скуратівським, що виконав у стрічці одну з головних ролей. А ще у програмі – кінотеатральні прем’єри, новини, фестивальне життя й кінокалендар тижня.

Дебютний ігровий фільм українського режисера Сергія Маслобойщикова «Співачка Жозефіна й мишачий народ» створено 1994 року зусиллями української кіностудії ім. Олександра Довженка та німецької компанії «Іннова Фільм».Алла Сергійко у фільмі «Співачка Жозефіна й мишачий народ»

В основі сюжету картини – твори літературного генія Франца Кафки… Перед нами з’являється замкнений, герметичний світ театру, який, зрештою, постає метафорою людської спільноти. І тут царює діва, спів якої є своєрідним естетичним, навіть сакральним, маніфестом цілого народу.

Фільм отримав низку призів на міжнародних фестивалях. Зокрема, за найкращу режисуру на Каїрському МКФ (Єгипет), за найкраще пластичне вирішення на фестивалі «Кіношок» в Анапі (Росія); також був визнаний найкращим повнометражним ігровим фільмом на Київському МКФ «Молодість».


Вадим Скуратівський у фільмі «Співачка Жозефіна й мишачий народ»

Вадим Скуратівський у програмі «Арґумент-Кіно»

Вадим Скуратівський – культуролог, публіцист, доктор мистецтвознавства, педагог кінотеатральних вишів. Народився 1941 року на Чернігівщині. Закінчив факультет романо-германської філології Київського університету Тараса Шевченка. Автор понад тисячі мистецтвознавчих публікацій та біля 10 книжок. Виступав відником авторських культурологічних програм на телебаченні. Виконав ролі в кількох кінокартинах, зокрема, у двох фільмах Сергія Маслобойщикова – «Співачка Жозефіна й мишачий народ» (приз акторського кінофестивалю «Стожари» за найкраще виконання ролі непрофесійним актором) та «Шум вітру» (2002).

«Арґумент-Кіно», 20 травня 2016 року