Автори фільму «Гніздо горлиці» відмовилися від участі у Московському МКФ

1465797855

9 червня 2016 року автори українського фільму «Гніздо горлиці» поширили офіційну заяву режисера Тараса Ткаченка про відмову від участі у міжнародному конкурсі 38-го Московського МКФ.

«Ще раз дякуємо фестивалю за запрошення, але ми відмовляємося від конкурсу в знак нашої солідарності із Сенцовим, Кольченком і з людьми, які стоять на фронті», – заявив режисер, секретар Правління НСКУ Тарас Ткаченко.

Інформація про включення «Гнізда горлиці» у головний конкурс 38-го Московського МКФ з’явилася напередодні. Фільм долучили до програми одним із останніх.

Для кінорежисера, секретаря Правління НСКУ Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» – повнометражний ігровий дебют.

У стрічці йдеться про жінку з Чернівців, яка їде на заробітки до Італії, залишаючи вдома доньку та чоловіка. Тут вона влаштовується на віллу до багатого адвоката, що кардинально міняє її життя. У фільмі зіграли Римма Зюбіна, Віталій Лінецький, Микола Боклан, Наталя Васько та інші.

Контракт із Державним агентством України з питань кіно на виробництво «Гнізда горлиці» було підписано 4 грудня 2013 року. Стрічку знімали в Україні та Італії. Зйомки були завершені 5 листопада 2015 року.

20 січня 2016 року Експертна комісія Держкіно прийняла фінальний монтаж «Гнізда горлиці».

Стрічку-переможця 4-го конкурсного відбору кінопроектів Держкіно було створено за фінансової державної підтримки. Загальний бюджет фільму становив 16 млн. 400 тис. гривень, частка державного фінансування – 8 млн. 200 тис. гривень.

Продюсер стрічки Володимир Філіппов повідомив, що старт вітчизняного кінопрокату «Гнізда горлиці» заплановано на 10 листопада 2016 року.