На 7-му Одеському МКФ відбудеться ретроспектива Крістіана Петцольда

OMKF

На 7-му Одеському міжнародному кінофестивалі відбудеться ретроспектива Крістіана Петцольда, повідомляє офіційний сайт ОМКФ.

Один із найяскравіших представників «берлінської школи» і лідер нового німецького кіно Крістіан Петцольд особисто представить фільми глядачам. Також почесний гість фестивалю проведе майстер-клас в рамках Літньої кіношколи.

Улюбленець Берлінале, володар нагороди Deutscher Filmpreis, Крістіан Петцольд закінчив Німецьку академію кіно і телебачення в Берліні, де його викладачами були такі майстри документалістики як Гартмут Бітомскі і Гарун Фарокі, який пізніше брав участь в написанні сценаріїв до фільму Петцольда. Під впливом вчителів Крістіан Петцольд в своїх роботах прагне представити дійсність без прикрас і фальші, зафіксувати і передати всі деталі в точності. У стилі кінооповіді німецького режисера поруч із гіперреалізмом органічно співіснують навіяні Гічкоком елементи містицизму і саспенсу. Тому персонажі в його фільмах легко переходять з реального в примарний світ і навпаки.

У ретроспективу Крістіана Петцольда на 7-му Одеському кінофестивалі увійдуть 4 кращих роботи, які режисер представить особисто. З-поміж фільмів – володар нагороди Берлінського кінофестивалю – Срібного ведмедя за кращу жіночу роль – трилер «Єлла» (2007). У цій роботі Крістіан Петцольд розповідає глядачам історію жінки Єлли, яка намагається почати нове життя в іншому місті, після важкого розлучення та інших складнощів. І коли, здавалося б, все налагоджується – в її житті з’являється привид з минулого – її колишній чоловік Бен. Головну роль в картині виконала німецька актриса Ніна Госс, яка вважається «улюбленицею» Петцольда і після «Єлли» неодноразово знімалася в його картинах.

В основі другого фільму ретроспективи – «Єрихов» (2008) – лежить класичний сюжет любовного трикутника між Томасом, з ганьбою звільненим військовослужбовцем, власником закусочних на колесах Алі і його красивою дружиною Лаурою. Петцольд не балує глядача сентиментальними сценами, а підтримує «холодність», напруженість і недомовленість до останнього кадру. Декораціями фільму служить вмираюче містечко Єрихов – глухомань на північному сході Німеччини. На 65-ом Венеціанському кінофестивалі картина боролася за Золотого лева в основному конкурсі.

Ще один фільм, який буде представлений в ретроспективі, «Барбара» (2012), приніс Петцольду його першого Срібного ведмедя за кращу режисуру на 62-му Берлінале. Картина являє собою ще одне оповідання про втечу в пошуках свого дому, в центрі якого красива дівчина, яка намагається виїхати з НДР. За це її висилають у провінцію, де вона під наглядом спецслужб працює в госпіталі. Поки її наречений з Заходу готує втечу, вона закохується в свого колегу доктора. У 2012-му картина була висунута на премію «Оскар» за кращий іноземний фільм від Німеччини.

В одному зі своїх останніх фільмів – «Фенікс» (2014), який також буде представлений на Одеському кінофестивалі, Петцольд знову переосмислює історію жінки, яка зіткнулася з тоталітарним режимом. Під час війни Неллі вижила в концтаборі, але її обличчя було сильно спотворене. Після пластичної операції вона повертається до чоловіка Йоханеса, який не впізнає її. Ситуація стає ще більш абсурдною і драматичною, коли Йоханес просить Неллі підіграти йому і зобразити його покійну, як йому здається, дружину, аби отримати її спадщину. Сценарій є адаптацією французької детективної новели «Le Retour des cendres» («Повернення з попелу») і останньою роботою Гаруна Фарокі. Фільм отримав Премію Міжнародної федерації кінопреси (ФІПРЕССІ) на МКФ у Сан-Себастьяні.