МКФ goEast у Вісбадені підтримав Олега Сенцова

Go_East

24 квітня в рамках 15-го Міжнародного фестивалю кіно країн Центральної та Східної Європи goEast відбулася акція на підтримку Олега Сенцова.

Про це у своїй статті «Підсумки МКФ goEast у Вісбадені. Український акцент» написав кінокритик, програмний консультант Одеського МКФ, секретар Правління НСКУ Алік Шпилюк.

«Одним із вагомих заходів фестивалю стала спеціальна подія «Звільніть Олега Сенцова», присвячена українському кінорежисеру, якого утримують в Росії за сфабрикованими звинуваченнями. Такі акції проводять усі фестивалі світу, що поважають себе.

Олег Сенцов безпосередньо пов’язаний із фестивалем goEast. 2012-го року він брав у ньому участь зі своїм дебютом «Гамер». Вважаю, фестиваль організував дуже правильну акцію на його підтримку. Глядачам було показано минулорічну стрічку «Московські процеси», зняту німецьким режисером Міло Рау. Вона розповідає про інші російські процеси над митцями, унаочнюючи логіку сучасного московського політичного правосуддя. І це дуже важливо», – зазначив Алік Шпилюк.

11 травня 2015 року в кінотеатрі українського фільму «Ліра» відбудеться День солідарності з Олегом Сенцовим. Зібрані з показів фільмів кошти передадуть сім’ї Олега Сенцова. Куратором Дня солідарності буде Мирослав Слабошпицький.