Засідання Громадської ради при Держкіно не відбулося

1430811247

Заплановане на 29 квітня 2015 року третє засідання Громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно не відбулося у зв’язку з відсутністю кворуму.

Про таке повідомила член Громадської ради при Держкіно Олеся Анастасьєва, що представляє Національну спілку журналістів України. Вона зазначила, що на засідання прибули лише 16 осіб. Це менше 50% складу Громадської ради, до якої на установчих зборах, що відбулися 10 березня, увійшло 36 осіб.

На третьому засіданні Громадської ради планували розглянути такі питання:

1. Затвердження плану роботи комісій Громадської ради.

2. Затвердження складу комісії зі співпраці з телебаченням.

3. Звітування комісій з питань, які було піднято та передано для ознайомлення на 2-му засіданні Громадської ради 2 квітня 2015 року, а саме:

  • проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення фінансової підтримки вітчизняної кінематографії» (звітує комісія з правового забезпечення);
  • про важливість внесення в діюче законодавство поняття «камкординг» як порушення авторського права (звітують комісії з правового забезпечення, міжнародного співробітництва та авторського права);
  • розробка методики визначення матеріальних збитків, завданих суб’єктам авторського права від незаконного розповсюдження піратських копій аудіовізуальних творів в мережі Інтернет (звітує комісія з міжнародного співробітництва);
  • розгляд проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо авторського права і суміжних прав». Можливість надання пропозицій від Громадської ради Держкіно України (звітує комісія з авторського права).

4. Можливі варіанти підтримки Державним агентством України з питань кіно повнометражних фільмів, які були зняті не за бюджетні кошти.

5. Проведення первинних пітчингів сценаріїв повнометражних фільмів та серіалів з метою підтримки сценаристів і розробки сценаріїв на стадії задуму.

6. Пролонгація пільг для національних фільмів.

7. Затвердження на державному рівні програми розвитку кіноіндустрії, як етап системного лобіювання змін у кіноіндустрії.

8. Створення місцевих фільмкомісій та фондів підтримки кіновиробництва.

9. Обговорення останнього конкурсу кінопроектів.

Наступне засідання Громадської ради при Держкіно заплановане на 13 травня.