Нагороди для стрічок Film.ua

1430686304

У квітні стрічки компанії Film.ua «Нюхач», «Архімед. Володар чисел» і «Метелики» отримали нагороди північноамериканських фестивалів.

18 квітня відбулася церемонія нагородження міжнародного кінофестивалю WorldFest-Houston (США). За підсумками голосування журі детективний серіал «Нюхач» (реж. Артем Литвиненко) переміг у категорії «Телевізійний міні-серіал» і отримав Platinum Remi Award. В свою чергу, докудрама «Архімед. Володар чисел» (реж. Тарас Шаповал, Film.ua, Signal Red) посіла тут друге місце у номінації «Документальний фільм» і отримала Gold Remi Award.

WorldFest-Houston є найстаршим незалежним кінофестивалем у світі, зазначає Film.ua. Свою міжнародну історію він розпочав у квітні 1968 року. Це місце зустрічі міжнародних і незалежних кіновиробників. WorldFest проводить конкурс у різних категоріях: телевиробництво, виробництво кіно і відео, документальні фільми, а також телереклама, музичне відео, нові медіа, студентські фільми і сценарії. Цього року на фестиваль, що тривав з 10 по 19 квітня, було подано понад 4500 робіт з 40 країн світу. 851 з них відзначили нагородами.

Драма «Метелики» (реж. Віталій Воробйов) перемогла у категорії «Кращий ігровий фільм» і отримала нагороду Жовтий Оскар на Міжнародному тематичному кінофестивалі Uranium Film Festival (Квебек, Канада). Фестиваль відбувався з 15 по 25 квітня. Його основна мета – інформувати про все, що стосується атомної енергетики і ризиків радіоактивності. Кінематограф, як відзначають організатори форуму, є найліпшим інструментом для поширення такої інформації, а фестиваль – це найкращий спосіб, щоб продемонструвати такі фільми глядачам.

Також докудрама «Архімед. Володар чисел» виграла Вronze World Medal на фестивалі New York Festival’s World’s Best TV & Films. Церемонія нагородження відбулася 14 квітня в рамках NAB Show, міжнародної виставки і конференції електронних медіатехнологій у Лас Вегасі. Фільм був єдиним представником на фестивалі від України і змагався у категорії «докудрама», повідомили у Film.ua. На New York Festival’s World’s Best TV & Films щороку свої проекти подають кіно- та телевиробники з п’яти десятків країн світу.

Крім того, детективний серіал «Нюхач» отримав номінацію у категорії «Найкращий неангломовний серіал» на фестивалі St. Tropez International Film Festival, що відбуватиметься з 11 по 16 травня. Фестиваль проводиться одночасно із Канським кінофестивалем на півдні Франції.