«Кирим» відзначено на МКФ у Х’юстоні

1430749890

Документальний короткометражний фільм про кримських татар «Кирим» українського режисера Ксенії Жорноклей (Джорно) став володарем бронзової статуетки «Приз Ремі» на 48-му МКФ WorldFest-Houston.

Фестиваль тривав у американському Х’юстоні від 10 по 19 квітня.

«Оскільки метою створення фільму була ідея розповісти за кордоном історію кримських татар і що відбувається сьогодні у Криму, то я вважаю це вже маленькою перемогою. Питання Криму має міжнародне значення, не тільки для самих українців і кримських татар, але також і для всього цивілізованого світу, де права і свободи людини – норма, а не привілей», – повідомила Ксенія Жорноклей виданню Крим.Реалії.

WorldFest Houston Film Festival – найстаріший форум незалежного кіно в Америці. Його було засновано у 1968 році продюсером і режисером Хантером Тоддом.

Фестиваль відомий своїми масштабами. Організатори укладають 12 конкурсних програм (телевиробництво, виробництво кіно і відео, документальні фільми, телереклама, музичне відео, нові медіа, студентські фільми, сценарії тощо) та визначають лауреатів у понад 200 категоріях. Цього року на WorldFest було подано понад 4500 робіт з 40 країн світу. 851 з них (трохи менше 20%) були відзначені нагородами.

Документальна короткометражна стрічка «Кирим» отримала відзнаку у категорії «Політичні та внутрішньополітичні проблеми». Фільм Ксенії Жорноклей було подано від Об’єднаних Арабських Еміратів, де мешкає і працює режисер.

Герої фільму – три покоління татар. Ксенія Жорноклей знімала «Кирим» самостійно протягом шести днів. Локації для того вона знайшла в Бахчисараї, Євпаторії, Саках та Сімферополі, мешкала в кримськотатарській сім’ї. Задля безпеки героїв обличчя деяких персонажів не показані, майже всі імена змінені. Щодня режисер завантажувала матеріал на сервер в Інтернеті, тож залишала Крим без відео.

В Україні стрічку було показано 26 березня в рамках «Кримського дня» ХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Найближчим часом «Кирим» буде представлено у презентаційній програмі Short Film Corner МКФ у Каннах. У каталозі фільм заявлено спільним виробництвом Об’єднаних Арабських Еміратів і України.