У Полтаві триває МКФ Poltava Film Festival

1464454958

27 травня 2016 року у Полтаві дебютував міжнародний кінофестиваль Poltava Film Festival, в рамках якого представлено низку ісландських і українських стрічок. Він триватиме до 29 травня.

Фестиваль започаткували полтавський художник, драматург, член Гільдії кінорежисерів України Олег Мінгальов та ісландський режисер, член Міжнародної асоціації кінорежисерів Ейнар Тор, повідомляє видання «Трибуна».

Ініціатори заходу мали на меті представити українській аудиторії якісні документальні та ігрові стрічки, створивши дружню атмосферу для взаємодії між публікою і режисерами з різних країн світу.

Ідея створити кінофестиваль виникла у червні-липні 2015 року. Провести його планували у Миргороді. Одначе, місцева влада, яка спершу підтримала задум, у квітні цього року поінформувала, що можливостей проводити захід у неї нема.

«Міський голова Миргорода Сергій Соломаха повідомив, що їм не до фестивалю, бо фінансову діяльність міськвиконкому перевіряє прокуратура. Тож терміново довелося переорієнтовуватися на Полтаву, шукати спонсорів, провести кастинг з відбору волонтерів зі знанням англійської мови», – розповів Олег Мінгальов виданню «Політикантроп».

У програмі фестивалю представлено сім ісландських стрічок і один американський фільм про природу, історію, мистецтво й характер ісландців, екологічні проблеми Ісландії, а також чотири українські стрічки:

  • документальний фільм Олени Дем’яненко і Дмитра Томашпольського «Я – мобер»,
  • дилогію Ігоря Парфьонова «Одного разу в Україні. Революція» та «Одного разу в Україні. Війна» і
  • короткометражний фільм «Маленька драма Леся» Маркіяна Мірошниченка.

Проведення фестивалю підтримав Ісландський кіноцентр. Також підтримку у вирішенні організаційних питань та промоції фестивалю надали Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П. Котляревського та Полтавський центр «Вікно в Америку».

Покази відбуваються у 4D-кінотеатрі «Київ», розташованому на 5-му поверсі ТРЦ «Київ».

Представлені у програмі фестивалю стрічки оцінює журі на чолі із Ейнаром Тором. До складу журі увійшли:

  • Тетяна Ретівова – громадянка США, директор київського видавництва «Каяла» та артлітсалону «Бриколаж»;
  • Карлос Джао Корейя – професор філософії Лісабонського університету;
  • Рашид Бакаї – доктор соціології з Марокко та
  • Людмила Стельмах (Кучеренко) – відома полтавська журналістка, президент Полтавського обласного медіа-клубу.

Нагородження переможців фестивалю відбудеться 29 травня у місцевому Краєзнавчому музеї.

Олег Мінгальов зазначив, що прагне зробити кінофестиваль щорічним, популярним, щоб кожен рік розширювалася географія країн, звідки на нього подають роботи. Він прагне, аби фестиваль налагодив спілкування із місцевими елітами – культурною, бізнесовою, а особливо із полтавською молоддю.