Українські кіножурналісти визнали «Плем’я» найкращою стрічкою 2014 року

Plema

За результатами опитування Бюро української кіножурналістики «Підсумки українського кінопрокату та кінопроцесу – 2014 року» драму Мирослава Слабошпицького «Плем’я» було визнано найкращим фільмом 2014 року.

Крім того «Плем’я» назвали кращою українською стрічкою року, а також – стрічкою, яку слід було висунути від України на «Оскар» (таку думку висловили майже три чверті опитаних).

Безпрецедентний успіх фільму Мирослава Слабошпицького на численних МКФ (отримання ним трьох десятків фестивальних нагород, у тому числі Гран-прі секції «Тиждень критики» 67-го Канського МКФ) кіножурналісти вважають найважливішою українською кіноподією 2014 року.

Стрічку за шестибальною шкалою оцінили на «5» балів, назвавши «чудовою роботою» (це вища оцінка для усіх вітчизняних стрічок, що були минулого року в українському кінопрокаті).

Крім того «Плем’я» виявилося найбільш суперечливою стрічкою 2014 року. Кіножурналісти згадали її в усіх номінаціях, назвавши «кращою», «гіршою», «найбільшим розчаруванням» і «найприємнішим здивуванням» року одночасно.

Автора «Племені» Мирослава Слабошпицького кіножурналісти назвали «Особистістю 2014 року в українському кіно».

Натомість найгіршою стрічкою року і такою, що розчарувала найбільше, на думку кіножурналістів, став «Поводир» Олеся Саніна. При тому вони відзначили успішний загальноукраїнський кінопрокат «Поводиря», якого подивилися 360 тис. глядачів, як одну з важливих кіноподій року, що минув.

В опитуванні взяли участь 23 респонденти з Києва, Львова, Одеси та Херсону, що представляли 29 ЗМІ (друковані й web-видання, телепрограми).