«Чілдрен Кінофест» представляє дитячу програму на Одеському кінофестивалі

Children.Kinofest.2016

7-ий Одеський міжнародний кінофестиваль оголошує програму «ОМКФ – дітям: разом із “Чілдрен Кінофестом”», до якої увійшли фільми зі Швеції, Франції, Норвегії, Великої Британії та України. Продовження

29 липня на каналі «Культура» – Юрій Мінзянов у «Території кіно»

29 липня 2016 року, о 19:20 на телеканалі «Культура» відбудеться показ програми Сергія Тримбача «Територія кіно».

Гостем програми стане продюсер Юрій Мінзянов.

Продовження

У Львові визначено переможців Третього конкурсу кінопроектів

Львівська кінококомісія за підтримки Львівської міської ради провела Третій конкурс кінопроектів.

Публічне представлення проектів відбулося 24 червня 2016 року у Першій Львівській медіатеці. У результаті конкурсу експертна комісія відібрала 5 проектів-учасників, які отримають повне чи часткове фінансування. Продовження

Андрій Кокотюха: Є глядач, з яким погано працюють

Андрія Кокотюху знають, швидше, як письменника, аніж як сценариста. Бо літературний доробок автора справді вагомий — 57 книжок, серед яких останні, що тішать назвами любителів Львова: «Привид із Валової» та «Адвокат із Личаківської».

Портфоліо сценариста дещо скромніше. Але 45-річний Андрій активно працює на цій ниві. Історичну драму «Століття Якова» за мотивами однойменного роману живого класика Володимира Лиса та мелодраму «Катерина» за мотивами поеми Тараса Шевченка — сценарії яких на замовлення каналу написав Кокотюха — скоро покажуть в ефірі «1+1».

Продовження

У Києві відбудеться фестиваль пам’яті Богдана Ступки, Івана Миколайчука та Юрія Іллєнка

У Києві незабаром відбудеться фестиваль, який вшанує пам’ять трьох визначних українських митців – Івана Миколайчука, Юрія Іллєнка та Богдана Ступки. Про таке заявив міністр культури Євген Нищук, повідомляє “Укрінформ“.

“Я ініціював, щоб у вересні, орієнтовно 11-12-го, в Довженківські дні, ми провели великий фестиваль. Його умовна назва “Довженко.UA” або “AppleFest” – від Довженкового саду. Цей фестиваль ми присвятимо Богданові Ступці, Івану Миколайчуку і Юрію Іллєнку”, – сказав пан Нищук.

Продовження

Крістофер Гемптон: «Кожен третій мій сценарій екранізували, тож я щасливчик»

21 липня 2016 року на 7-му Одеському кінофестивалі Крістофер Гемптон провів майстер-клас «Від Девіда Лінча до Девіда Кроненберга: уроки в написанні сценарію».

Катерина Толокольнікова, «Детектор медіа» 

Пан Гемптон почав писати ще в юності, почавши з п’єс. Вперше драматургічний твір Крістофера Гемптона поставили в театрі його альма-матер – Оксфордського університету, а вже в 20 він став наймолодшим драматургом Вест-Енду. З того часу Крістофер Гемптон отримав за свої п’єси 4 премії «Тоні», написав понад 30 сценаріїв для кіно та ТБ та зняв три власні фільми – «Керінгтон» (здобув Спеціальний приз журі Каннського кінофестивалю в 1995 році), «Таємний агент» та «Мріючи про Аргентину». Нагороди «Оскар» і BAFTA автор отримав за кращий адаптований сценарій стрічки «Небезпечні зв’язки» Стівена Фрірза.

Продовження

Концепти правди і любові

В Одесі завершив роботу міжнародний кінофестиваль. Головну нагороду присуджували глядачі — шляхом голосування опісля кожного сеансу. Месидж зрозумілий: діагностуються масові уподобання. Відтак Гран-прі 7-го ОМКФ присуджено британській режисерці Чанії Баттон за фільм «Хто палає, палає, палає…».

Сергій Тримбач, «Україна молода»

«У цей фільм вкладено небагато грошей, — сказав, отримуючи нагороду, продюсер картини Деніел-Конрад Купер,— але багато нашої любові. Для нас це неймовірно важлива нагорода. Саме глядачі, які ризикують і йдуть на фільми без величезної промо-кампанії, надихають нас на створення нових картин». Констатація украй важлива для українських продюсерів — глядацьку любов завойовують не грошима, не постановочним шиком, а фантазією, вигадкою, мистецькою сміливістю. І любов’ю, звичайно,— до людей, до цього часом такого жорстокого, а все ж прекрасного світу.

Продовження

Пилип Іллєнко: Якщо закон про державну підтримку кіно не буде прийнятий – це буде серйозний уда

Голова Держкіно Пилип Іллєнко розповів “Еспресо” про Оскарівський комітет, фінансування українського кіно і заборону російського кіно в Україні.

Максим Івануха, “Еспресо

На даний час вже завершився процес формування української Оскарівської комісії, чи він ще триває?

Оскарівський комітет вже сформований. Мова йде про те, щоб знайти секретаря комітету. Це технічна функція, позиція для людини, яка не прийматиме рішень. Але в її обов’язки входитиме комунікація з Aмериканською кіноакадемією, організація і проведення переглядів, прийом заявок, перегляд членами комітету фільмів, які претендують, підрахунок і організація голосування, оприлюднення і надсилання документів по фільму, який буде висуватись від України до кіноакадемії. Ось, власне, це весь функціонал цієї людини.

Продовження

Ірина Цілик: Дім, який ти носиш у собі, не може відібрати ніхто – навіть вороги

Існує думка, що ім’я дається людині невипадково. У випадку режисера та письменниці Ірини Цілик те саме можна сказати й про прізвище. Адже своєю творчістю вона таки надточно влучає у душі-серця-свідомості тих, хто хоча б ознайомився з її текстами чи фільмами. Вочевидь, ті “мішені” обираються нею ненавмисно, але при цьому залишаються в глибині її різкості надовго.

Олександр Трохимчук, “Укрінформ

Попри те, що власне на літературному олімпі Цілик поки відносять до когорти “нових імен”, її постать уже доволі помітна. Так, починання Ірини щиро підтримує Оксана Забужко, її віршами вже захоплюється Іздрик, а Людмила Таран узагалі називає Ірину одним із найбільш талановитих молодих авторів України. А сестри Тельнюк на основі поезії Цілик створили навіть гімн-мотивацію для учасників АТО – “Повертайся живим“.

Продовження

Кінотеатр «Жовтень» створює клуб друзів кіно

Жовтень

У кінотеатрі «Жовтень» розпочинає роботу кіноклуб «Друзі “Жовтня”», інформує кінотеатр.

До нього приєднаються учасники акції «Меценатські крісла», учасники толоки у період відновлення кінотеатру у 2014-му, власники нереалізованих купонів благодійної допомоги фонду «Врятуй Жовтень». Членами клубу стануть і віддані кіно глядачі, які просувають українські фільми і долучаються до кінопроцесу. Детальні умови буде викладено у анкеті членів кіноклубу «Друзі “Жовтня”».

Продовження