«Іній» Шарунаса Бартаса висунуто на «Оскар»

Frost

7 вересня 2017 року Литовський Оскарівський комітет абсолютною більшістю голосів висунув на «Оскар» у номінації «Найкращий іншомовний фільм» драму Шарунаса Бартаса «Іній».

Стрічку було створено у копродукції Литви, України, Франції та Польщі, за участі українських кінокомпаній «Інсайт Медіа» і «Тато Фільм», за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Литовського кіноцентру.

«Для мене це важливо не лише тому, що це мій фільм, – відзначив Шарунас Бартас. – Вважаю, що це є важливим не лише для Литви. Іноді реальність і художня вигадка практично зливаються, але реальність – набагато жорсткіша, і саме про неї потрібно говорити».

У стрічці у споглядально-документальній манері змальовано шлях углиб зони АТО молодого литовця, який доправляє гуманітарну допомогу для українських вояків, його зіткнення із війною і спробу осмислити її.

В український кінопрокат «Іній» вийде 5 жовтня 2017 року. Дистриб’ютором стрічки є компанія Kinove.

Іншими претендентами на висунення на премію «Оскар» були фільми Андрюса Блажявічюса «Святий» (Šventasis) та Ліни Лужите «Разом назавжди» (Amžinai kartu).

До складу Литовського Оскарівського комітету увійшли: кінокритик і член правління Литовського кіноцентру Rasa Paukštytė (голова), хореограф, член Європейської кіноакадемії Gražina Arlickaitė, режисер і продюсер анімаційних фільмів Valentas Aškinis, композитор, культуролог Giedrius Kuprevičius, кінорежисер Gytis Lukšas, кінорежисер Linas Mikuta та історик кіно, кінокритик Živilė Pipinytė.

Висуненням фільму на «Оскар» у номінації «Найкращий іншомовний фільм» у Литві опікується Литовський кіноцентр.