Новий фільм Квентіна Тарантіно отримав податковий кредит у Каліфорнії

Photo by John Salangsang/Variety/REX/Shutterstock
Photo by John Salangsang/Variety/REX/Shutterstock

Каліфорнійська кінокомісія виділила дев’ятому фільму Квентіна Тарантіно, який зніматиме кінокомпанія Sony Pictures, податковий кредит у 18 млн. доларів.

Зйомки фільму, бюджет якого складає близько 100 млн. доларів, відбуватимуться у Каліфорнії. Кошти будуть отримані після завершення виробництва, повідомляє Variety.

Також податковий кредит обсягом 17 млн. доларів отримає кінопроект кіностудії 20th Century Fox за романом Джека Лондона Call of the Wild.

Іншими високобюджетними кінопроектами, що вже отримали підтримку від штату Каліфорнія, стали Captain Marvel, Island Plaza, Midway, Ad Astra, Bumblebee та Wrinkle in Time.

Раніше такі фільми не могли розраховувати на підтримку, оскільки її спрямовували лише на кінопроекти із бюджетом менше 75 млн. доларів.

У 2015–2016 роках програма підтримки створення кіно у штаті Каліфорнія значно збільшила свій розмах – у конкуренції із програми штатів Джорджія та Нью-Йорк.

Щорічна сума, виділена на податкові кредити кіновиробникам, була збільшена зі 100 млн. долларів до 330 млн. доларів. Також було змінено систему відбору кінопроектів. Якщо раніше їх обирали завдяки лотереї, то тепер – за кількістю створених завдяки виробництву фільму робочих місць.

Започаткована 2014 року програма розрахована на п’ять років і оперує бюджетом у 1,55 млрд. доларів, передбачених на податкові кредити. Вони становлять 20% від бюджету, але продюсери можуть отримати додаткові 5%, якщо зніматимуть в Лос-Анджелесі, а також працюватимуть над звуковим оформленням, записуватимуть музику до фільму і створюватимуть його візуальні ефекти у Каліфорнії.

20 листопада 2017 року подактові кредити загальним обсягом 62,8 млн. доларів було виділено 11 фільмам. Зокрема, окрім вже згаданих, фільму Destroyer Карін Кусами, в якому грає Ніколь Кідман, та новим стрічкам Дена Гілроя (із Джейком Джилленхолом і Рене Руссо) та Ноа Баумбаха.

Загалом на отримання податкових кредитів було подано 54 кінопроекти. Заявки приймали із 16 по 20 жовтня 2017 року.

Каліфорнійська кінокомісія відзначила, що у виробництві 11 підтриманих кінопроектів буде задіяно 2,5 тис. осіб, а кваліфіковані витрати на заробітну плату, обладнання та послуги становитимуть 320 млн. доларів.

california.tax.credit