Звільнення директора Польського кіноінституту розцінюють наступом на свободу

Polish_Film_Institute

9 жовтня 2017 року Міністерство культури і національної спадщини Польщі звільнило Магдалену Сроку з посади директора Польського кіноінституту, попри те, що Правління Польського кіноінституту не знайшло для цього законних підстав.

Це рішення спровокувало протести польської та європейської кінематографічної громади, яка розцінила дії польської влади наступом на свободу творчого вираження.

Сама звільнена Магдалена Срока відзначила, що від неї вже кілька місяців вимагали піти у відставку.

Незаконне взяття під контроль незалежних інститутів культури, які забезпечують митцям плюралізм і свободу вираження, таких як Польський кіноінститут, може, на її думку, привести до обмеження громадянських свобод.

Польські кінематографісти у колективному листі відзначили, що незаконне звільнення директора Польського кіноінституту вже зробило для іміджу Польщі та Польського кіноінституту у світі набагато більшу шкоду, аніж відкликаний кілька місяців тому лист (використаний як підстава для звільнення Магдалени Сроки).

Вони нагадали, що Польський кіноінститут фінансують не коштом державного бюджету, а з відрахувань польського аудіовізуального сектору. І знехтувати думкою представників сектору, які є членами Правління Польського кіноінституту, це розхитувати підвалини, на яких зведено чинну польську кіногалузь.

У свою чергу Європейська кіноакадемія підтримала протести польських колег, оскільки вірить у демократію і те, що влада має служити культурі, а не культура – владі.