«Хвиля українського кіно»: підсумки робочої зустрічі 21 квітня

Hvyla_Ukrkino

21 квітня 2015 року в залі кінотеатру українського фільму «Ліра» відбулася робоча зустріч громадського руху «Хвиля українського кіно» (ХУК), повідомив один з ініціаторів заснування ХУКу, секретар Правління НСКУ, кінорежисер Дмитро Томашпольский.

На зустрічі було вирішено підтримати громадську організацію «Культурний десант» – пересувний кінотеатр, що буде демонструвати сучасні українські фільми у містах Сходу України, звільнених від окупації.

Організатори «Культурного десанту» особисто взяли участь у зустрічі. Також на ній були представники організації «Молода Умань», мета якої – створення у цьому місті кінотеатру українського фільму.

До «Хвилі українського кіно» долучилися активісти з Херсону та Черкас. Процес створення в Україні мережі кінотеатрів українського фільму триває.

На зустрічі було прийнято рішення всіляко сприяти колегам у Мюнхені, що організовують покази сучасного українського кіно. Зібрані кошти вони спрямовують в Україну для допомоги бійцям АТО.

11 травня у кінотеатрі «Ліра» відбудеться День солідарності з Олегом Сенцовим, якого рік тому було захоплено російськими терористами і ув’язнено у Москві. Зібрані з показів фільмів кошти передадуть сім’ї Олега Сенцова. Куратором Дня солідарності буде Мирослав Слабошпицький.

Було вирішено підтримати ідею проведення в кінотеатрі «Ліра» одноденного фестивалю анімації, авторами якої є діти. Фестиваль відбудеться 1 червня.

На зустрічі також обговорили питання формату репертуару кінотеатру «Ліри», технічні проблеми, питання, пов’язані зі зміною зовнішнього вигляду кінотеатру.