У кінопрокаті – американо-українська документальна стрічка «Заміж за іноземця»

Zamizh_za_inozemca

11 березня 2015 року в Києві відбулася європейська прем’єра та стартував кінопрокат документальної стрічки «Заміж за іноземця», виконаної у ко-продукції США, України, Індонезії та Австралії.

У дебютній роботі американського режисера Джонатона Нардуччі йдеться про діяльність міжнародних шлюбних агенцій. Герої фільму готові на все, щоб знайти свою «половинку». Це прості українки та американці, яким із різних причин не вдалося побудувати стосунки у себе на батьківщині. Чи допоможуть їм сайти знайомств і послуги міжнародних шлюбних агентств? У фільмі показано відносини героїв та героїнь з моменту перших побачень до одягання обручок. Та навіть весілля не гарантує кінець їхніх випробувань.

«Протягом двох років режисер Джонатон Нардуччі слідкував за людьми, які познайомились під час «шлюбних турів». Це наївні та відчайдушні українські жінки та американські чоловіки, а також один австралієць. Їхні історії переплітаються в більшу картину зіткнення паралельних світів: пострадянської України з її втомленим, але дуже красивим жіночим обличчям та ситого буржуазного Заходу, що переживає кризу маскулінності. Кожна друга жінка, яка зустрічалась на шляху знімальної групи «Заміж за іноземця», розповідала власну історію про сайти знайомств і шлюбні агенства. Одні працюють перекладачками на побаченнях, інші лишають анкети на сайтах знайомств, абсолютно всі мають подруг чи родичок, які вийшли заміж за іноземця. Інтерес до фільму виник раніше, ніж почалися зйомки фільму, бо в Україні є величезний попит на рефлексію, аналіз і творче осмислення цього явища. «Заміж за іноземця» – це фільм про вразливість романтичних стосунків і про саму любов, яка переживає велику трансформацію. Та все це знято в легкій манері незалежної американської документалістики – з крутими поворотами історії, виразними персонажами і кавером пісні American Boy. Переконливо і ненав’язливо», – розповіла Cultprostir Надія Парфан, лінійний продюсер і дистриб’ютор стрічки.

У Києві стрічку демонстровано в кінотеатрах «Київ» і «Кінопанорама». Крім того дистриб’юторська компанія «86 Prokat» організовує прокат фільму «Заміж за іноземця» у Львові, Запоріжжі, Харкові, Дніпропетровську, Одесі.

Прикметно, що оригінальна назва стрічки «Заміж за іноземця» – «Люби мене» («Love me»). Нині у вітчизняних кінотеатрах тривають покази україно-турецької комедійної драми Марини Горбач і Багадира Ера із такою назвою. Певниим чином дві роботи перегукуються досліджуваною проблематикою відносин українських жінок із їхніми іноземними кавалерами.

Свої міркування щодо піднятої у документальній стрічці теми її продюсер і дистриб’ютор Надія Парфан узагальнила у грунтовній статті «Старий патріархат, новий капіталізм: глобалізація інтимності та міжнародний шлюбний бізнес», яку можна прочитати тут.