«Джульєтта» Педро Альмодовара – у кінопрокаті з 11 серпня

Julieta

11 серпня 2016 року в український кінопрокат виходить фільм «Джульєтта» – нова робота дворазового володаря премії «Оскар», культового іспанського режисера Педро Альмодовара.

Фільм розповідає історію Джульєтти, дочка якої таємничим чином зникає. Намагаючись відшукати її сліди, жінка повертається до свого колишнього помешкання в Мадриді, де згадує бурхливу юність, любов і страшну трагедію, що віддалила її від дочки.

«Джульєтта» – двадцятий повнометражний фільм іспанського режисера, продюсера і сценариста Педро Альмодовара. За свою кар’єру він отримав 2 премії «Оскар», став дворазовим лауреатом Канського кінофестивалю і премії «Золотий глобус», неодноразово був вшанований за внесок у світовий кінематограф. «Джульєтта» знаменує для режисера повернення до жанру мелодрами й феміноцентрічного кіно, яке принесло Альмодовару популярність на початку кар’єри і є його візитівкою.

«Джульєтта» була представлена у конкурсній програмі Каннського кінофестивалю і стала п’ятим фільмом режисера, який претендував на «Золоту пальмову гілку». Українська прем’єра стрічки відбулася на Одеському кінофестивалі, де її покази зібрали аншлаги. The Los Angeles Times припускає, що «Джульєтта» представлятиме Іспанію в лонг-листі номінації на премію «Оскар» 2017 року.

Головні ролі у фільмі виконали Адріана Угарте і Емма Суарес, які втілили Джульєтту у молодості та зрілому віці. Альмодовар працював з актрисами вперше – і зазначає, що після зйомок вони по праву зайняли місце в його особистому акторському пантеоні, поруч з Кармен Маурою, Пенелопою Крус, Россі де Пальмою і Сесілією Рот.

Основою для фільму стала збірка оповідань «Утікачка» канадської письменниці, лауреатки Нобелівської премії з літератури Еліс Манро. Педро Альмодовар купив права на екранізацію декілька років тому й відтоді мріяв об’єднати три розповіді, в яких фігурує Джульєтта, у єдине кінематографічне ціле. Перенісши дію до Іспанії, режисер суттєво переробив текст, тому вважає «Джульєтту» радше даниною поваги до творчості Манро, аніж буквальною екранізацією. Музику до фільму написав Альберто Іглесіас, триразовий номінант на премію «Оскар», відомий своєю співпрацею з Педро Альмодоваром та Хуліо Медемом.

«Джульєтта» виходить на екрани українських кінотеатрів 11 серпня. Напередодні у столичному кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбудеться допрем’єрний показ, настрій вечора будуть створювати вишукані напої від спонсора ТМ Odessa.

Картину побачать глядачі у Києві, Дніпропетровську, Львові, Луцьку, Маріуполі, Одесі, Полтаві, Сумах, Тернополі та Харкові. «Джульєтта» демонструється в українській озвучці, а також мовою оригіналу з субтитрами.

У перший день українського прокату у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться спецпоказ фільму в рамках кіноклубу «Друзі Жовтня».

«Артхаус Трафік», 5 серпня 2016 року