25 серпня у кінопрокат виходить «Капітан Фантастик» із Вігго Мортенсеном

Kapitan.Fantastik

25 серпня 2016 року на екрани українських кінотеатрів виходить мелодрама Метта Росса «Капітан Фантастік», що отримала Приз за найкращу режисуру на Каннському кінофестивалі. У головній ролі – зірка американського кіно Вігго Мортенсен.

У лісовій глушині батько живе з шістьма дітьми і цілком присвячує себе їх вихованню. Маленькі дикуни володіють іноземними мовами, розбираються у філософії, вміють полювати й готувати дичину. Але одного разу їм доводиться вирушити у зовнішній світ, який ставить під сумнів усе, чого навчив їх батько.

За словами режисера, сюжет фільму близький до його власної історії дорослішання: «Моя мати цікавилася альтернативними способами облаштування життя і побуту. Ми жили у комунах без постійної адреси, телебачення та інших сучасних умов. У підлітковому віці це особливо складно. Мені потрібно було соціалізуватися, але я був ізольований від однолітків, усі друзі були далеко».

Головну роль у фільмі виконав Вігго Мортенсен. Актор знайомий українським глядачам за роллю Арагорна у кіносазі Пітера Джексона «Володар перснів», а також ролі Ніколая Лужина у трилері Девіда Кроненберга «Порок на експорт», за яку був номінований на премію «Оскар». Актор, письменник і художник, Мортенсен не тільки запропонував використовувати для фільму Метта Росса музику, яку сам написав, а й зробив декілька доповнень до сценарію. Для нього це, передовсім, унікальна історія – «дуже розумна і дуже емоційна. Я сміявся і плакав, – коментує актор, – я вірю, що і глядачі відчують ці емоції».

Світова прем’єра «Капітана Фантастіка» відбулася на міжнародному кінофестивалі «Санденс». У Каннах фільм був показаний у секції «Особливий погляд», де удостоївся призу за найкращу режисуру. У Північній Америці картина увійшла до числа найбільш касових незалежних фільмів року.

«Капітан Фантастік» виходить на екрани українських кінотеатрів 25 серпня. Напередодні у столичному кінотеатрі «Сінема Сіті» (ТРЦ Ocean Plaza) відбудеться допрем’єрний показ. Картину побачать глядачі у Києві, Білій Церкві, Дніпропетровську, Львові, Луцьку, Маріуполі, Одесі, Полтаві, Ужгороді та Харкові. Покази відбуваються як в українській озвучці, так і в оригіналі з субтитрами.

«Артхаус Трафік», 17 серпня 2016 року